Перші шпальти FINANCIAL TIMES: початок травня 2019
Перша половина травня – період затишшя в Україні. Проте більша частина світу темп не сповільнювала.
15 травня 2019Перші шпальта
Американо-китайські відносини переживають не найкращі часи. Переговори щодо тарифів, які ведуть дві країни, скоріше нагадують військові дії. Китайський юань зазнав найбільшого падіння з минулого серпня внаслідок напруження, яке лише зростає. Проте Larry Kudlow, директор американської National Economic Council, зазначив, що існує висока вірогідність особистої зустрічі п. Mr Trump та п. Xi Jinping у Японії під час саміту G20.
Alibaba посилює конкуренцію з Amazon на глобальному ринку. Нині не лише китайські торговці можуть торгувати на Alibaba.
Президент Ірану Hassan Rouhani оголосив, що його країна вживатиме заходів у відповідь на вихід США з «ядерного» договору. Напруження у регіоні зростає – зокрема Саудівська Аравія оголила про те, що на 2 її танкери напали недалеко від ОАЕ. Хоча Тегеран вже дистанціювався від цього нападу, проте атака на танкери одного з двох союзників США в регіоні біля берегів іншого союзника свідчить про те, що ситуація далека від спокійної.
WhatsApp веде роботу зі створення власної платіжної системи. Новий напрямок базуватиметься в Лондоні. Пілотний проект здійснюватиметься в Індії.
Що відбувається
Китай – один з головних «поганих хлопців» світу там, де ідеться про екологію. Принаймні, таким є сприйняття цієї країни і недарма. Країна є лідером з викидів парникових газів. З іншого боку, Китай – лідер із застосування та розміщення «чистих» технологій. Геополітичні наслідки можуть бути вкрай неприємними для таких країн як Саудівська Аравія, Індонезія та Росія, які залежать від цін на добувне паливо. Більше того, успіхи Китаю у галузі чистих технологій можуть повністю змінити ландшафт галузі.
Кенія – один із світових лідерів у галузі «мобільних» грошей. Її інноваційну систему мобільних платежів M-Pesa використовують 2 з 5 кенійців. П. Ken Njoroge, співзасновник системи сказав, що «мобільні гроші» - це лише перший крок. Другим кроком стала система «цифрових позик». Третім етапом стане запуск у другій половині цього року Agrikore, системи в якій здійснюються цифрові платежі, укладаються договори та ведеться торгівля. Вважається, що коли запрацюють всі три елементи, це позитивно вплине на вирішення економічних та соціальних проблем дрібних фермерів, які домінують в країні.
У Франції розпочалась справа щодо низки самогубств у компанії Orange, основного національного телеком-провайдера 10 років тому. Звинувачують у тому колишнього голову компанії Didier Lombard через те, що саме за його правління відбулось значне скорочення робочих місці в компанії через реструктуризацію.
Стиль життя та мистецтво
Чи завжди гроші можуть купити хороший смак? Питання риторичне, особливо з урахуванням відгуку про новий інтер’єр найдорожчого номеру готелю в Лондоні. Стиль номеру ціною £42,000 в готелі Mandarin Oriental названий «на смак олігарха» та охарактеризований як «стерильний, невиразний та вульгарний». Але, можливо, нам просто бракує грошей, щоб віддати належне інтер’єру.