Перші шпальти Financial Times: початок грудня 2020

Прийняття бюджетів та досягнення згоди щодо фінансів ніколи не буває легким. Але і хороші новини є.

04 грудня 2020

На перших шпальтах

На проблеми з прийняттям бюджету та незгоду через фінансування наслідків пандемії страждає не лише наша країна.

ЄС нині приймає семирічний проект відновлення, який коштуватиме EURO 750 мільярдів. Проте, через незгоду з новими механізмами впровадження верховенства права або простіше – можливість припинити фінансування тих країн, які порушують правила та принципи ЄС, Польща та Угорщина блокують прийняття цього бюджету. Однак, Johannes Hahn заявив про те, що існує спосіб прийняти бюджет попри заперечення цих двох країн. Проте, нікому від цього краще не буде через те, що замість довгострокової програми буде прийнято лише однорічний бюджет для надзвичайних ситуацій. Таке рішення зашкодить всім – не будуть впроваджуватись програми запобігання змінам клімату, міграційні програми та програми Erasmus для підтримки студентських обмінів. Постраждають також Польща та Угорщина – адже надходження до їхніх бюджетів сягають 3% ВВП. Проте, всі сподіваються, що компроміс буде знайдено, адже без нього програють всі.

Революція у багатомільярдному бізнесі розваг та зростання ринків капіталів нині визначає ландшафт не найлегшого року

У кінобізнесі тихенько відбулась революція. Компанія Warner Bros, якою володіє AT&T, оголосила, що з наступного року всі прем’єри демонструватимуться одночасно в кінотеатрах та онлайн та перебуватимуть «у прокатах» протягом місяця. Тепер стає зрозумілим цьогорічне придбання компанією HBO Мах. Такий крок – це реакція Голівуду на скорочення відвідування кінотеатрів через пандемію. Водночас, пандемія – не єдина проблема. Всі нині намагаються отримати свій шмат стрімінгового пирога, щоб у такий спосіб убезпечити своє цифрове майбутнє. Очевидно, що з рівняння виключаються кінотеатри. Їхні акції стрімко падають, а деякі навіть говорять про близьке банкрутство.
Кінотеатри мертві. Хай живе кіно!

Станом на 04.12.2020 кількість підтверджених випадків захворювання на COVID-19 в усьому світі сягає 64 145 500, летальних – 1 484 860.

Настав момент істини – Pfizer вдвічі зменшив кількість вакцини проти COVID-19 через проблеми з логістичним ланцюгом

Раніше компанія збиралась відвантажити 100 мільйонів доз вакцин до кінця року, а нині реалістично сподіватись на 50 мільйонів, про що і було офіційно оголошено. При цьому, попри падіння денних результатів в цілому ринки та індекси зростають. В Європі Stoxx 600 зріс на 14% за листопад. На додачу, Росія та ОPEC домовились про збільшення поставок нафти, що призвело до зростання ціни до $48,62 за барель марки Brent. В цілому ж аналітики прогнозують економічно хороший 2021 рік, що викликано позитивними очікуваннями щодо епідеміологічної ситуації та появи щеплень.

Стиль життя, мистецтво та книжки

Кіно «про гроші» завжди приваблювало глядачів можливістю зазирнути за лаштунки високих фінансів та сильних світу цього. В кого з нас не забивало памороки від таких персонажів як Gordon Gekko чи Jordan Belfort. Після перегляду таких знакових фільмів та серіалів як Wall Street, Working Girl, Boiler Room, Trading Places, The Wolf of Wall Street, Margin Call, Black Monday, Industry ми всі потрапляємо у полон МІФУ, який фінансова галузь активно підтримує. Фахівці з кіномистецтва та фінансів дали свою оцінку як художнім, так і професійним елементам етапних фільмів. По-перше, МІФ про хлопчика/дівчинку з пролетарського району, які своїм розумом досягають успіху на Wall Street (як символ) – нині геть не міф. Коли купа вищих керівників провідних фінансових установ перестала боротись зі своїми акцентами «хлопців з народу» виявилось, що фінансова галузь – класний соціальний ліфт. По-друге, далеко не завжди і не все у галузі відбувається у гламурних інтер’єрах. По-третє, світ фінансів далеко не завжди драматичний – часто-густо він повний рутинної роботи, як і будь-де. Тому побудова кіна чи серіалу навколо подій дозволяє створити посереднє кіно адже часто-густо все обмежується гарною картинкою. Треба віддати належне умовному Голівуду: в цілому «кіно про гроші» не містить фінансових ляпів, хоча часто грішить спрощеністю. Далеко не всі фільми пережили випробування часом, що особливо стосується фільмів 80-х. Що не завадить нам захоплюватись цим жанром.