Перші шпальти FINANCIAL TIMES: початок червня 2020
Здається, світ повертається до нормального життя. Принаймні, корона вірус вже не домінує на перших шпальтах, але поки що і не зник остаточно
04 червня 2020На перших шпальтах
Здається, світ повертається до нормального життя. Принаймні, корона вірус вже не домінує на перших шпальтах, але поки що і не зник остаточно.
Станом на 4.06.2020 підтверджених випадків захворювання на COVID-19 в усьому світі – 6333671, летальних – 374200. Ба більше, темпи зростання смертності помітно спадають. Хроніка економічного апокаліпсису перетворилась на хроніку заходів, спрямованих на відновлення бізнесу. Німецький уряд, зокрема, оголосив про програму стимулювання споживацького попиту. Для цього урядовці пропонують зменшити ПДВ та видавати EURO 300 на кожну дитину.
США трясе – цього разу через расові питання. Неспокій спричинила смерть чорношкірого George Floyd через перевищення поліцаями своїх повноважень. Президент Trump направив на придушення безладів армію, проти чого виступив Mark Esper, міністр оборони країни (defence secretary). Американські високопосадовці говорять про те, що президент країни розділяє свій народ, заміст того, щоб укріплювати єдність.
ВООЗ оголосила про продовження випробувань антималярійного препарату гідроксихлорокіну для лікування COVID-19. Нові дані показали, що препарат потребує подальших випробувань, і, можливо, буде ефективним проти нової хвороби.
Що відбувається
Дорога до економічного одужання буде довгою та нелегкою. Однак, не все так погано, як здається.
Компанія Airbus відкликала з пенсії своїх найкращих керівників вищої ланки для того, щоб врятувати, а, властиво, перебудувати ланцюг постачань компанії. Створена робоча група, до якої увійшли Tom Williams, колишній CЕO Airbus Commercial від Британії, Didier Evrard, колишній очільник програм літакобудування від Франції та Bernhard Gerwert, СЕО оборонного дивізіону від Німеччини. Їхнє завдання полягає у створенні скоординованих планів робіт всіх провідних національних авіабудівників для виходу з кризи. Серед проблем галузі, якій і до карантину недобре велось – низька платіжна дисципліна, підвищення якої вже у короткостроковій перспективі дасть позитивні результати, та домогтись урядової підтримки вкрай розрізнених національних ланцюгів постачання.
Фондовий ринок в США виходить зі ступору. Компанія ZoomInfо не лише вийшла на ІРО, але й залучила $935 мільйонів. Це – перше ІРО з початку пандемії. Годиною раніше Warner Music на 20% перевищила попередні оцінки, залучивши до свого ІРО $15.4 мільярдів. На черзі - Pliant Therapeutics, біотехнологічна компанія.
Прем’єр міністр Іспанії Pedro Sanchez оголосив про відсутність летальних випадків COVІD – 19. Проте, ці дані не співпали з інформацією, наданою деякими провінціями, що ставить під сумнів якість всіх даних щодо епідемії.
Стиль життя, мистецтво та книжки
Доброчинність визначає стиль життя багатих та знаменитих
Зокрема, йдеться про серйозні інвестиції у розробку вакцин, які ще донедавна не були пріоритетом філантропів через довготривалий дослідницько-випробувальний період та високий ризик невдач. Однак, нині такі відомі багатії як Jack Ma та сім’я Gates асигнували грубі гроші на створення вакцини проти COVІD – 19. Звичайно, $100 мільйонів, які витратив фонд Bill and Melinda Gates на дослідження, небагато порівняно з $1.8 мільярдами, асигнованими урядом США через систему National Institute of Health, проте, «доброчинні» гроші відіграють важливу роль у створенні нових вакцин. Серед причин такої ситуації – свобода від політичної заангажованості, відсутність тиску аналітиків та акціонерів щодо фінансових результатів, що надає можливість працювати з довготривалими проектами, фінансувати процес перетворення результатів наукових досліджень на готову вакцину, який може тривати десятиріччями, створення та реалізація освітніх програм, які попереджають анти-вакцинаторські рухи тощо. Якщо ваші статки поки що не дозволяють вам фінансувати тривалі дослідження та виведення на ринок вакцин, ви можете створити свою премію, наприклад, в галузі імунології. Розмір премії визначається лишень шістьма цифрами.