Перші шпальти FINANCIAL TIMES: останній тиждень лютого 2020
Хроніки коронавірусу та його впливу на економічну ситуацію, битва олігархів в Україні, тощо були якщо і не на перших шпальтах, але точно у фокусі уваги цього тижня
24 лютого 2020Ситуація з коронавірусом залишає неоднозначне враження. З одного боку, маємо статистику, яка не виглядає апокаліптично, а з іншого – вплив епідемії посилюється. Станом на кінець передостаннього тижня лютого в світі зафіксовано 76776 підтверджених випадків захворювання (летальних – 2247), з них 75467 – у Китаї,. Випадки захворювання були зафіксовані у таких країнах: Південна Корея (204 хворих, 1 померлий), Японія (97 хворих, 1 померлий), Сінгапур (85 хворих), Гонконг (68 хворих, 2 померлих), Таїланд (35 хворих), Тайвань (26 хворих, 1 померлий), Малайзія (22 хворих), Німеччина (16 хворих), В’єтнам (16 хворих), США (16 хворих), Австралія (15 хворих), Франція (12 хворих, 1 померлий), Макао (10 хворих), Велика Британія (9 хворих), ОАЕ (9 хворих), Канада (9 хворих), Іран (5 хворих, 2 померлих), Індія (3 хворих), Італія (3 хворих), Філіппіни (3 хворих, 1 померлий), Росія (2 хворих), Іспанія (2 хворих), в Бельгії, Камбоджі, Фінляндії, Непалі, Шрі Ланці, Швеції, Ізраїлі та Єгипті по 1 випадку захворювання. На лайнері Diamond Princess – 634 випадки хвороби та 2 летальних.
Серед тих сфер бізнесу, які зазнали втрат через епідемію, індустрія розкошів та моди - майже 40% витрат на предмети розкошів були витрачені китайськими споживачами. З’являються проблеми у ланцюгу постачання – багато брендів, особливо у середньому сегменті, не впевнені, що зможуть доставити осінньо-зимові колекції у магазини вчасно.
В Єврозоні - незначне послаблення спаду у виробництві. Така ситуація дозволяє бути стримано оптимістичним щодо випливу епідемії на економічну ситуацію.
19 лютого FT опублікував велику статтю про помітне посилення впливу п. Ахмєтова, найбагатшого українця, на президента Зеленського. Що не дивно, адже п. Коломойський, який сприяв приходу до влади чинного президента України, зокрема завдяки наданню теле-етера, потроху стає вкрай токсичним для команди з Банкової. У свою чергу, п. Ахмєтов, який у певний момент лишився на периферії процесів, вдало скористався ситуацією та потроху стає незамінним у новій команді. Таке наближення автоматично означає послаблення старого суперника, який переживає нині не найкращі часи. Крім того, реінтеграція та відбудова Донбасу неможлива без участі п. Ахмєтова, де від його бізнесу залежать робочі місця населення. За даними Forbes, його статки сягають 6,6 мільярдів доларів.
12 найбільших інвестиційних банків світу разом заробили 147,5 мільярдів доларів, що на 4% менше, ніж найнижчий фінансовий результат, який був досягнутий з часів кризи 2008 р. Така ситуація контрастує з рекордними прибутками їхніх материнських компаній, таких як JPMorgan, Chase та Morgan Stanley.
Мистецтво виявляється одним з найефективніших інструментів відмивання грошей. Що не викликає подиву через те, що і донині майже половина оборудок з творами мистецтва відбувається за джентльменськими угодами та не лишає по собі «паперового сліду». Тому П’ята директива з протидії відмиванню грошей, що набула нещодавно чинності у Великій Британії, була сприйнята професіоналами галузі як апокаліпсис. Більшість експертів вважає, що постраждають в першу чергу галереї середнього розміру, адже великі аукціонні доми чудово знають, як працювати у такому середовищі – від того, що багато їхніх клієнтів «знають порядок» аж до того, що вони мають багато представництв у всьому світі, де можна укласти джентльменську угоду.