Перші шпальти FINANCIAL TIMES: кінець травня 2019
Друга половина травня була дуже багатою на події, в першу чергу політичні. Які часто-густо впливають і на економічний ландшафт.
31 травня 2019Перші шпальта
Друга половина травня була дуже багатою на події, в першу чергу політичні. Які часто-густо впливають і на економічний ландшафт.
З прогнозованих подій, які природно привертають найбільше уваги британського видання – Brexit, що вже призвів до відставки прем’єр-міністерки Theresa May вибори до Європарламенту тощо. Про українську ситуацію теж писали – почнемо з себе.
З першошпальтового – Кремль відмовляється виконувати рішення трибуналу ООН звільнити 24 українських моряка, яких незаконно заарештували у листопаді минулого року в результаті інцидента в Керченській протоці.
Інша стаття, цього разу аналітичні, присвячена українським справам, зокрема ситуації навколо п. Зеленського, нашого нового президента, вийшла під назвою «Ukraine oligarch urges Volodymyr Zelensky to default on debt» (Український олігарх закликає Володимира Зеленського оголосити дефолт). У стаття стримано-роздратованим тоном розказується про те, якою на думку п. Ігор Коломойського має бути економічна політика п. Володимира Зеленського. Велика увага приділяється судовій тяганині навколо «Приватбанку», що відбувається в усьому світі. Економічна ситуація в Україні, яка стикається з піковими виплатами боргів, також описана дошкульно точно. Складається враження, що світові ділові кола не сприймають п. Зеленського самостійним політиком.
Вибори до Європарламента, в яких перемогу отримали про-ЄСівські партії, призвели до активізації політиків у Франції та Німеччині – всі зараз намагаються забезпечити власний вплив. Позитивно на такі результати відреагували біржі – індекси в понеділок зростали.
Що відбувається
В автопром, високих технологіях, підприємництві відбулось те, про що, нарешті, говорять вголос.
Fiat Chrysler Automobiles запропонував злиття компанії Renault на суму €32.6 мільярдів. Якщо таке злиття відбудеться, авто-галузь всього звіту зміниться кардинально.
Підприємництво – один з найпопулярніших світових трендів. Підприємницький спосіб життя стає темою телевізійних шоу, популярних та «високочолих» видань, в Інстаграмі не сховатись від відполірованих зображень з хештегами, присвяченими життю підприємців. Та більше – нині, внаслідок цифровізації для початку своєї справи потрібно лише $50000, порівняно з $5 мільйонами у 1999 р. Про що всі забувають згадати, то це про постійний стрес та невдачі, без яких не існує підприємництва. Нині навіть успішні бізнеси виглядають зовсім не так, як вони задумувались. Багато підприємців, які продали свої стартапи, що вважається синонімом успіху, вважають, що прийшов час для чесного висвітлення життя підприємців, та знайшли собі новий бізнес – психологічна допомога таким самим підприємцям.
Високі технології програють низьким, коли ідеться про маленьких дітей. Успішно розвивається ринок аудіо приладів, які розказують дітям казки та доповнюються статуетками казкових героїв або картками з ілюстраціями, які діти використовують для того, щоб включити прилад. Ринок таких продуктів як британський Yoto box, німецький Toniebox та французький Lunii не лише процвітає, але і має перспективи подальшого розвитку, що стимулюється бажанням батьків обмежити час, який їхні діти проводять біля екранів.
Стиль життя та мистецтво
Rihanna запустила свій новий бренд одягу класу люкс Fenty разом з групою LVMH. Сама вона характеризує його як нахабний, сміливий та для поганих дівчат. Аби тільки смак був хорошим: адже з більш як 71 мільйоном послідовників Rihanna – одна з найвпливовіших особистостей світу.
Чоловікам цього року рекомендовано білий костюм. Майже всі провідні модні доми випустили свою версію цього історичного вбрання. Колись білий костюм кричав про статки свого власника, нагадував про прогулянки на яхтах Середземним морем, іншими словами заявляв: «Я кращий за тебе». У нинішні демократичні часи скоріше ідеться про романтику, сміливість бути собою та стиль.