Перші шпальти FINANCIAL TIMES: кінець жовтня 2020
З’являються хороші новини про європейську економіку яку, ще нещодавно майже поховали. Американські вибори також формують порядок денний
30 жовтня 2020На перших шпальтах
З’являються хороші новини про європейську економіку яку, ще нещодавно майже поховали. Американські вибори також формують порядок денний. .
Станом на 30.10.2020 кількість підтверджених випадків захворювання на COVID-19 в усьому світі сягає 44427031, летальних – 1165793.
Німецька економіка продемонструвала рекорди зростання у третьому кварталі, а саме збільшення внутрішнього виробництва на 8,2 % порівняно з тим самим періодм минулого року. Найшвидше у третьому кварталі відновлювалась італійська економіка – її ВВВ зріс на 16,1% у тому ж періоді. Франція та Іспанія також відновлюють свої економіки попри розповсюдження віруса.
Президентські вибори в США мають значний вплив на інвесторів по обидва боки «ставка». Питання податків, витрат на розвиток інфраструктури, регулювання технологічної галузі та енергетики – основі чинники стратегій, які нині розробляє вся інвесторська спільнота.
Що відбувається
Економіка, попри пандемію та карантини різного ступеню суворості аж надто хворою не виглядає. Будемо сподіватись на висхідний тренд.
Технологічних гігантів нічого не бере. Результати їхньої діяльності перевищують всі можливі сподівання попри посилену увагу з боку регуляторів по всьому світі.
В інвестиційних банках зміна фаворитів: департаменти боргових інструментів, які останнім часом перебували під загрозою того, що їх продадуть, нині перетворились на основну надію. Причина – вся галузь очікує пожвавлення, викликаного очікуваною хвилею банкрутств та розпродажем активів боржників.
Біржовий дубль Ant Group в США, якого очікують вже наступного тижня, спричинив перегони інвесторів за участь у найбільшому розпродажі акцій компанії. Вже назбиралось $37 мільярдів.
Продовжуються пригоди Carlos Ghosn, CEO Nissan-Renault, якого минулого року засудили до ув’язнення у Японії. Нині в США призупинено екстрадицію 2-х американців, які допомогли йому втікти з Японії.
На суботу призначено відкриття нового міжнародного аеропорту в Берліні, який довго був посміховиськом. Його відкривають на 10 років пізніше ніж заплановано, у розпал пандемії, а вартість перевищила кошторис втричі.
Стиль життя, мистецтво та книжки
Імперії не вмирають?
Вплив імперій/імперіалізму аж донині відчувається по всьому світі. Тож не дивно, що дослідники з провідних світових університетів випускають своє бачення феномену європейського імперіалізму. Priya Satia зі Stanford University зазначила, що історія нині перетворюється на інструменти помсти для жертв імперій. У своїй книжці «Time’s Monster» вона досліджує «…планетарну кризу, породжену європейською традицією», пояснює політично вмотивовані злочини проти народів, що жили у колоніях, оманливість європейського лібералізму тощо.
Викладач King’s College п. Samir Puri, сам колишній британський дипломат у своїй книжці “The Great Imperial Hangover: How Empires Have Shaped the World”аналізує вплив імперіалізму на міжнародну архітектуру сучасного світу.