Перші шпальти FINANCIAL TIMES: жовтень 2020
COVID-19, на жаль, лишається тим, що свого часу називали cover girl, – очевидно, що ця історія триватиме значно довше ніж ми всі сподівались
16 жовтня 2020На перших шпальтах
COVID-19, на жаль, лишається тим, що свого часу називали cover girl, – очевидно, що ця історія триватиме значно довше ніж ми всі сподівались.
Станом на 16.10.2020 кількість підтверджених випадків захворювання на COVID-19 в усьому світі перевищила 38097594, летальних – 1077858.
Американські та європейські акції падають, натомість в облігаціях - пожвавлення. Очікування на ринку цілком закономірно визначаються рівнем розповсюдження хвороби, тобто далекі від позитивних. Фахівці говорять про настання серйозної турбулентності.
В США – 900 000 нових заявок на допомогу з безробіття. Така ситуація вважається наслідком сварки між республіканцями та демократами через пакету стимулювання бізнесу, яка сталась напередодні виборів. Ну й COVID-19.
Урядові заходи проти епідемії в різних країнах посилюються зі збільшенням кількості захворювань: Франція вводить комендантську годину в Парижі, Чехія збирається будувати польові шпиталі, у Польщі радять відкласти планові медичні процедури, Німеччина впроваджує суворі обмеження щодо кількості людей у зібраннях.
Що відбувається
Ми нині проживаємо значні зрушення. Уподобання інвесторів, урбаністика та географія тому свідчення.
Стереотипне уявлення про високі технології зазвичай обмежується цифровими, але це – невелика частина того, що відбувається нині у цій царині. Венчурні капіталісти почали упадати навколо харчової промисловості. Зокрема, виробництво м’яса з рослин виявилось привабливим. В Samir Kaul шлях від посміховиська всього Сан-Франціско до далекоглядного інвестора, чиї декілька мільйонів інвестицій дозволили невеличкому стартапу Impossible Meat не лише вийти на біржу, але й досягти ринкової капіталізації у $9,6 мільярдів, зайняв трохи менше 10 років. В цілому ж можна сказати, що ВК цікавляться харчовою галуззю. Їхні інвестиції збільшились з 3 оборудок загальною вартістю менш як $200 мільйонів у 2010 р. до 55 оборудок загальною вартістю $1800 мільйонів у 2020. Рік ще не скінчився.
На урбаністику чекають серйозні зрушення. З великих міст найбільше від епідемії постраждали Лондон та Нью-Йорк. Сіті та нижній Мангеттен нині виглядають сумно – порожні крамниці та кафе там, де колись вирувало життя. За даними Google ці місцини потроху перетворюються на привиди. Фахівці передрікають, що це – лише початок кардинальних змін міського, і не лише життя. Нині експерти вважають, що на нас чекає більш розпорошене розташування міських поселень з меншою щільністю.
Кремнієва долина бере шлюб з Лагосом з Нігерії. Компанія Stripe, провайдер онлайнових платежів та одна з найдорожчих приватних компаній в Долині купує компанію Paystack з Лагоса. Інші інвестори уважно вивчають африканський ринок. На думку фахівців саме там – майбутнє будь якої інтернет-компанії.
Стиль життя, мистецтво та книжки
Через COVID-19 краще лишатись дома. Що можна подивитись?
Totally Under Control – уїдливий документальний фільм про реакцію адміністрації п. Trump на пандемію.
Rebecca – римейк класичного фільму A. Hitchcock, він завоював Америку. Картинка не поступається класичній своєю розкішшю.
I Am Greta – спроба зробити портрет відомої активістки.
Time – документальний фільм, який поєднує домашнє відео та професійні зйомки різних часів.
The Other Lamb – авторська антиутопія польської режисерки Malgorzata Szumowska та майже кузини Handmaid Tales.
Kajillionaire – історія про не дуже молодих подружок, людяних та оригінальних.