Перші шпальти FINANCIAL TIMES: жовтень 2019

Події в світі відбуваються із шаленою швидкістю, політики змагаються у різноманітних та доречних заявах та діях, на них різноманітно та, іноді позитивно, реагують ринки – в цілому життя вирує. Ми також не пасемо задніх, коли йдеться про те, щоб потрапити на обкладинки видань. Правда, іноді хочеться, щоб про твою країну писали десь у середині – там, де біржовий огляд, і щоб переважали стрілочки з напрямком вгору. Але повертаємось до реальності.

15 жовтня 2019

Пп. Lev Parnas та Igor Fruman, які допомагали п. Rudy Giuliani, особистому юристу п. Donald Trump, «знайти бруд» на п. Joe Biden в Україні, заарештовані у США, де їх звинувачують у порушенні законів про фінансування політичних кампаній у формі секретного фінансування іноземними грошами груп підтримки  тоді ще кандидата  Donald Trump. Нагадуємо, що п. Biden був конкурентом нинішнього президента США. Таке враження, що джина з пляшки випустили, а що робити з ним далі – невідомо.

Дипломати EU  висловити готовність до інтенсивних переговорів з Великою Британією про Brexit. Фунт та акції британських компаній відреагували зростанням. Проте, на думку п. Donald Tusk Велика  Британія не надала поки що реалістичних пропозицій для обговорення. Як висловився один з чиновників, «… слід спробувати.»

Момент істини (черговий) для великих корпорацій. Цінності чи збільшення вартості для акціонерів? Цього разу у важкій ситуації опинилась компанія Apple. Питання стоїть руба – або видаляти з магазину додаток, який дозволяє відслідковувати переміщення поліції в Гонконгу, або забиратись з китайського ринку. На лінії вогню вже опинились Houston Rockets, Starbucks, Marriott, Qantas та Dolce & Gabbana.

Що відбувається

Є привід для свята. Українські бізнеси стають органічною частиною глобального ділового життя, а не гострою приправою чи екзотикою.  Стан світової економіки вважається посереднім. Втім, про те, що економічного цикл ось-ось зміниться говорять вже майже рік.

Aequo, українська багатопрофільна юридична фірма, потрапила до європейського рейтингу інноваційних юридичних фірм (№17). Саме вони представляли НАК Нафтогаз у суперечках з Газпромом. До того ж рейтингу увійшла і фірма «Sayenko Kharenko». Входження до таких рейтингів означає, що фірми нині грають у міжнародній лізі «великих хлопців», причому грають напрочуд успішно.

Стан глобальної економіки не найкращий. International Energy Agency зменшила свій прогноз щодо попиту на нафту саме через слабкість основних гравців. А може справжня причина у технологіях?

Інвестори переміщують ресурси з акцій в безпечніші облігації.

Китай потроху перетворюється з талановитого копіїста в інноватора. Причин декілька: по-перше, законодавство, яке регулює обмін інформацією про пацієнта, набагато вільніше, ніж в інших країнах, що призводить до більшого обсягу даних про пацієнтів.  По-друге, мільярди державного фінансування. По-третє, регуляторне поле, яке фактично створило дворівневий ринок: частина компаній, яка вироблює дженеріки, концентрується на обсягах та продажах, а друга – на створенні новітніх препаратів.

Стиль життя та мистецтво

Цей тиждень можна назвати Нобелівським, адже оголошуються лауреати.

Оголошено лауреатів з:

Хімія – John Goodenough, (University of Texas at Austin, США), Stanley Whittingham (Binghamton University, США) та Akira Yoshino (Meijo University, Японія).;

Медицина - William Kaelin (Harvard University, США), Gregg Semenza (Johns Hopkins University, США) та Peter Ratcliffe (Oxford university та London’s Crick Institute, Велика Британія);

Фізика - James Peebles (Princeton, США), Didier Queloz та Michel Mayor (Geneva University, Швейцарія);

Література - Olga Tokarczuk (Польща) та Peter Handke (Австрія);

Премія мирі - Abiy Ahmed, прем’єр-міністр Ефіопії за роль в завершенні 20-річного конфлікта з Еритреєю.