Перші шпальти FINANCIAL TIMES: жовтень 2019
Події в світі відбуваються із шаленою швидкістю, політики змагаються у різноманітних та доречних заявах та діях, на них різноманітно та, іноді позитивно, реагують ринки – в цілому життя вирує. Ми також не пасемо задніх, коли йдеться про те, щоб потрапити на обкладинки видань. Правда, іноді хочеться, щоб про твою країну писали десь у середині – там, де біржовий огляд, і щоб переважали стрілочки з напрямком вгору. Але повертаємось до реальності.
15 жовтня 2019Пп. Lev Parnas та Igor Fruman, які допомагали п. Rudy Giuliani, особистому юристу п. Donald Trump, «знайти бруд» на п. Joe Biden в Україні, заарештовані у США, де їх звинувачують у порушенні законів про фінансування політичних кампаній у формі секретного фінансування іноземними грошами груп підтримки тоді ще кандидата Donald Trump. Нагадуємо, що п. Biden був конкурентом нинішнього президента США. Таке враження, що джина з пляшки випустили, а що робити з ним далі – невідомо.
Дипломати EU висловити готовність до інтенсивних переговорів з Великою Британією про Brexit. Фунт та акції британських компаній відреагували зростанням. Проте, на думку п. Donald Tusk Велика Британія не надала поки що реалістичних пропозицій для обговорення. Як висловився один з чиновників, «… слід спробувати.»
Момент істини (черговий) для великих корпорацій. Цінності чи збільшення вартості для акціонерів? Цього разу у важкій ситуації опинилась компанія Apple. Питання стоїть руба – або видаляти з магазину додаток, який дозволяє відслідковувати переміщення поліції в Гонконгу, або забиратись з китайського ринку. На лінії вогню вже опинились Houston Rockets, Starbucks, Marriott, Qantas та Dolce & Gabbana.
Що відбувається
Є привід для свята. Українські бізнеси стають органічною частиною глобального ділового життя, а не гострою приправою чи екзотикою. Стан світової економіки вважається посереднім. Втім, про те, що економічного цикл ось-ось зміниться говорять вже майже рік.
Aequo, українська багатопрофільна юридична фірма, потрапила до європейського рейтингу інноваційних юридичних фірм (№17). Саме вони представляли НАК Нафтогаз у суперечках з Газпромом. До того ж рейтингу увійшла і фірма «Sayenko Kharenko». Входження до таких рейтингів означає, що фірми нині грають у міжнародній лізі «великих хлопців», причому грають напрочуд успішно.
Стан глобальної економіки не найкращий. International Energy Agency зменшила свій прогноз щодо попиту на нафту саме через слабкість основних гравців. А може справжня причина у технологіях?
Інвестори переміщують ресурси з акцій в безпечніші облігації.
Китай потроху перетворюється з талановитого копіїста в інноватора. Причин декілька: по-перше, законодавство, яке регулює обмін інформацією про пацієнта, набагато вільніше, ніж в інших країнах, що призводить до більшого обсягу даних про пацієнтів. По-друге, мільярди державного фінансування. По-третє, регуляторне поле, яке фактично створило дворівневий ринок: частина компаній, яка вироблює дженеріки, концентрується на обсягах та продажах, а друга – на створенні новітніх препаратів.
Стиль життя та мистецтво
Цей тиждень можна назвати Нобелівським, адже оголошуються лауреати.
Оголошено лауреатів з:
Хімія – John Goodenough, (University of Texas at Austin, США), Stanley Whittingham (Binghamton University, США) та Akira Yoshino (Meijo University, Японія).;
Медицина - William Kaelin (Harvard University, США), Gregg Semenza (Johns Hopkins University, США) та Peter Ratcliffe (Oxford university та London’s Crick Institute, Велика Британія);
Фізика - James Peebles (Princeton, США), Didier Queloz та Michel Mayor (Geneva University, Швейцарія);
Література - Olga Tokarczuk (Польща) та Peter Handke (Австрія);
Премія мирі - Abiy Ahmed, прем’єр-міністр Ефіопії за роль в завершенні 20-річного конфлікта з Еритреєю.