Найбагатші цінують лише якісну бізнес-освіту. Або що насправді сказав Ма
Джек Ма має диплом МВА від чи не найдорожчої школи в Китаї - Cheung Kong Graduate School of Business. Ця школа була заснована однією з найбагатших людей Гонконгу Li Ka-shing (власником в тому числі, групи Watson). Та й сам Ма заснував власну бізнес-школу ще в 2008 році – Alibaba Business School.
08 листопада 2019Сьогодні на KMEF засновник Ali Baba Jack Ma поділився цікавими ідеями та думками. Більшість з них я поділяю. Наприклад, «CEO сьогодні – це Chief Educational Officer». «Необхідно інвестувати в людей». «Завдання керівника найняти людей, які кращі за нього». «Керівник компанії шукає можливості, які не бачать інші». «Освіту треба починати до школи, з дитячого садка, вивчаючи музику, спорт, малювання. Саме це призведе до розвитку творчих рис майбутньої особистості». «Штучний інтелект ніколи не переможе людину, це просто одна з технологій. Колись людство лякалося машин, потім електрики, зараз людство непокоїться через AI».
Але у виступі Ма було дещо, що змусило мене написати цю колонку…
На запитання з залу, що він думає про програми МВА він відповів, що зараз не відряджає своїх співробітників на навчання. Хоча відряджав раніше. Але його співробітники поверталися менш креативними, ніж були . Мовляв, кейси в бізнес-школах навчають минулому досвіду, який неможна повторити.
Погоджусь з Ма про не завжди доречне вивчення минулого досвіду на кейсах в сучасному мінливому світі. Саме тому в Бізнес-школі МІМ ми використовуємо альтернативу кейс-study, про яку говорить Ма.
Наші викладачі використовують так звані life-кейси, цей метод ще називають «дружнім консалтингом». Викладач приходить в аудиторію, і при поясненні теми просить слухачів поділитися питанням, над вирішенням якого вони зараз працюють. Група разом, опираючись на матеріал модуля, вирішує обрану проблему. Цей метод зарекомендував себе як найбільш ефективний, він розвиває креативність, вчить бути гнучким, критично мислити. Це – ті навички, які сьогодні надзвичайно важливі для успіху, особливо на таких ринках як український. Адже не можливо дати готові рішення для бізнесу, в країні якого йде війна. Не існує готових рецептів як працювати під час кризи. За останні 30 років Україна сильно змінилась, пережила багато трансформацій, це було б просто смішно, якби в аудиторіях наші викладачі розглядали ті ж кейси, що 20,30 років тому.
Але МВА це не лише про знання. Навчання на програмі дає впевненість в своїх сила. Виховує довіру в межах спільноти. Ту саму довіру, на необхідності якої, як невід’ємної частини розвитку, також багато разів під час свого виступу наголошував Ма.
Сучасна МВА програма не тільки про знання, але й про ту частину інтелекту людини, яка ніколи (за твердженням Ма) не буде замынена штучним інтелектом, про інтелект духу – Spiritual Intelligence, який скоріш за все не в мозку, а в серці.
До речі, саме про це я хотіла запитати у Ма, адже китайський бізнес вирізняє на глобальній арені саме Spiritual Intelligence.
І, на останок, Джек Ма має диплом МВА від чи не найдорожчої школи в Китаї - Cheung Kong Graduate School of Business. Ця школа була заснована однією з найбагатших людей Гонконгу Li Ka-shing (власником в тому числі, групи Watson). Та й сам Ма заснував власну бізнес-школу ще в 2008 році – Alibaba Business School. Тож великий бізнес, і найбагатші люди світу насправді цінують якісну бізнес-освіту, і зневажають неякісну, ось про що насправді сказав Ма.
Ірина ТИХОМИРОВА, Президент Бізнес-школи МІМ