Людей більше не цікавлять гроші!

Життя стає довшим, але  й… інтенсивнішим.

16 вересня 2019

Ми живемо в епоху фантастичних змін. Змін різного характеру і різноманітного масштабу.  Вчені рапортують, що їм вдалося змінити геном людини, і в такий спосіб побороти спадкові хвороби. А медієвісти кажуть, ми взагалі на порозі кінця 4-мільйонної ери органічної еволюції... І кіборги - це далеко не найкардинальніший спосіб зміни ходу людської еволюції, оскільки технічними синтетичними частинами тіла все одно управлятиме органічний мозок.... Значно радикальніший - заміна органічного мозку штучним.

Життя стає довшим, але  й… інтенсивнішим.

Найкраще простежити за змінами на техніці – ніхто, навіть програма  Майкрософт Ворд, вже не пам’ятає, слово пейджер, мало в кого збереглися касети для магнітофона, а платівки зі сміття перекочували в категорію вінтаж. 

Суспільство змінюється так само швидко. Просто нам, перебуваючи всередині процесів, значно складніше бачити ці трансформації.

Сучасне покоління відрізняється від попереднього. Воно більш орієнтоване на себе. Легше змінює роботу. Легше організовується. Ми відчуваємо це на собі. Бачимо як Фейсбук, фактично, влаштовує соціальні потрясіння.

І все це змінює наше суспільство, змінює нас і наші стосунки.  Змінює бізнес. Людей більше не цікавлять гроші як такі! Це відчувають і про  це говорять глобальні корпорації.

У серпні в США пройшов Business Round Table, куди були запрошені 200 СЕО найбільших компанії США. Підсумком цієї зустрічі  став так званий Statement  - дороговказ для бізнесу. Саме у ньому вперше було проголошено, що головною метою бізнесу  не є Profit (прибуто). Під цим підписались Джеф Безус, Тім Кук, сильніші з сильніших світу цього. Всі вони  кажуть, що якщо вести бізнес, орієнтуючись лише на прибуток, то успіху не буде.

Про цю заяву багато говорять у західній пресі. Її обговорють на міжнародних конференціях і зустрічах. Тому що це революційні зміни для всієї теорії корпоративного управління до всього того, що сьогодні вчать у бізнес-школах… Увесь комплекс корпоративного управління: мотивації, побудови корпоративної культури , завжди будувався на грошах. А тут виявляється, що це хибний дороговказ.

Ви запитаєте: якщо профіт більше не наша мета, то що тоді мета?

200 СЕО найбільших компанії USA кажуть, що це - етична поведінка, сталий розвиток  та інвестиції у персонал.

Нам – Бізнес-школі МІМ – цього року виповнюється тридцять. Ми трішки старші за незалежність України. Ми разом з країною прожили усе те, що вона прожила. І от сьогодні, коли  наша країна вчергове змінюється. Міняється наше суспільство. Стрімко змінюється бізнес. Нам потрібні орієнтири!

І Round Table і цей революційний Statment, з якого я почала, в Україні не помітили –  медіа не писали, політики та експерти не цитували. Тоді коли на Заході, а за ці два місяці я побувала в різних кінцях планети, про це говорять ВСІ.

Коли МІМ створювався 30 років тому – це був інтелектуальний прорив.  Було очевидно, що за МІМом в Україну приходять нові управлінські технології, нові практики, нові ідеї і нові можливості…

Небезпеку, яку я особисто відчуваю сьогодні, в Україні – це небезпека інтелектуальної провінції. Тоді, коли ідеї, які обговорються у всьому світі, до нас або не доходять, або доходять , але не отримують належної рефлексії. Ми ніби варимося  у своєму соку. Зачинилися у своєму селі. Так. У нас важливі справи. Це – правда. Але нам здається, що вони такі, які повинні хвилювати всіх. І до певної міри, нашими проблемами переймаються. Але чесно треба сказати, що українські питання не є світовим порядком денним.

Знання породжують можливості. Відсутність дискусії призводить до того, що ми ці можливості упускаємо. Як наслідок ми стоїмо на узбіччі, ковтаючи лиш кіптяву за тими, хто мчить у Майбутнє на всіх парах.

Крім того, важливо, аби до дискусії були долучені максимально широкі кола українців. Знання не можуть бути предметом монополії еліт. Саме тому ми з партнерами і започаткували відкритий майданчик - Форум Facing the Future. Долучитися до глобальної дискусії про проблеми, які важливі для всього людства, в Україні тепер можуть усі бажаючі, а не лише ті, хто отримав персональне запрошення.

Ірина ТИХОМИРОВА, Президент Бізнес-школи МІМ