30ABOUT30. ІСТОРІЯ №4. СВІТЛАНА ЗАЛУЖНА: «MBA - ЦЕ ОСВІТА ЯКА ЗМІНЮЄ КУЛЬТУРУ УПРАВЛІННЯ»

До 30-річного ювілею Бізнес-школа МІМ запустила інформаційний проект "Thirty about Thirty". 30 випускників МІМу розказують про те, яким був МІМ упродовж цих 30 років: як змінювалися наші програми, про що розповідали наші викладачі, з чим до нас приходили українські менеджери і бізнесмени, і з чим вони йшли від нас. Розповіді побудовані на прикладі особистих історій, історій успіхів і поразок, історій про бізнес і особисте.

07 листопада 2019

 До 30-річного ювілею Бізнес-школа МІМ запустила інформаційний проект "Thirty about Thirty". 30 випускників МІМу розказують про те, яким був МІМ упродовж цих 30 років: як змінювалися наші програми, про що розповідали наші викладачі, з чим до нас приходили українські менеджери і бізнесмени, і з чим вони йшли від нас. Розповіді побудовані на прикладі особистих історій, історій успіхів і поразок, історій про бізнес і особисте. Це - проект про те як МВА став стилем життя, а МІМ - другом, який допоміг до нього прийти.

Знайомтесь з нашим наступним героєм.  Світлана Залужна – випускниця програми МВА Бізнес-школи МІМ 2016 року, директор DEC life school. 

- Чому ви вирішили здобувати бізнес освіту?

Керувати виробничою компанією я почала в 24 роки. У мене було багато гарних вчителів – наставників, які передавали мені свої найкращі знання – досвід. Менеджерської освіти в мене не було, натомість було багато амбіцій, рішучості, гарна команда та віра в людей. Розуміння, що мені потрібна МВА освіта прийшло на рівні інтуіції. Питання ставали складнішими, не вистачало комплексності бачення в пошуках рішень, досвіду інших бізнесів та людей. Для освіти я вибрала найкращій час для жінки, в мене як раз народилася друга дитина, я змогла присвятити час навчанню та родині.

- Як обирали оператора та чому зупинилися на МІМ?

Бізнес школу я обирала дуже свідомо: робила власні дослідження, шукала відгуки студентів. Я відвідала 4 бізнес школи, отримала консультації. Для мне було важливим відчути Дух школи. Я спілкувалась зі студентами в кафе та відвідувала лекції з дозволу школи. Відкритість МІМ Київ  для абітурієнтів – унікальність школи. 

- Якщо коротко яке визначення ви б дали МВА?

- Це освіта яка змінює культуру управляння. 

 - Як змінилося ваше життя після отримання диплому МВА?

- Я змінила сферу професійної  діяльності. Вже понад 5 років я працюю в сфері приватної середньої освіти. Відчуваю своє покликання та вплив на розвиток дітей нашої країни та освіти в цілому. Працюю з командами педагогів  та створюю школи з зеленими інструментами управління та взаємодії. Продовжую багато вчитися, подорожую світом в пошуках досвіду інших країн в освіті.

- Як змінився ваш бізнес?

- Мені здається, що мій досвід в бізнесі та бізнес освіта дали мені змогу перенести та інтегрувати це і в освіту. Тому що, все потребує процесів, аналізу, стратегії та сценаріїв розвитку. Треба бачити ринок, державу, тренди. Освіта в Україні в наші дні дуже «красиво» розвивається на всіх рівнях і цей розвиток потребує нових знань і нових лідерів. Я і є агент змін, змінююсь я – змінюється все навколо. 

- Що з почутого вважаєте найціннішим?

- Я не можу назвати конкретні знання, або курс. Два з половиною роки навчання – це система. Особливо корисним для мене особисто був курс в Університеті  Карнегі Мелон в США.  Там я зрозуміла, що ми в Україні взагалі не готові до міжнародних форм навчання, до швидкості сучасного світу та відповідальності.  Прийшло розуміння, що державна школа не дає навичок для міжнародної освіти. Це стало поштовхом для створення проектів в освіті.

 - За скільки окупилась інвестиція у навчання?

- Якщо рахувати фінансову інвестицію, то приблизно за 2 роки. 

 - Чи підтримуєте ви контакт з МІМ спільнотою?

- Я виділяю маленьку і велику МІМ спільноту. Мені дуже пощастило, я стала частиною прекрасної групи з 30 людей. За час навчання ми стали близькими людьми. Ми досі спілкуємось щодня в чаті, радіємо та співчуваємо один одному.  Коли в мне є будь яке питання, від фінансового до рекомендацій  лікаря, перше місце куди я «йду» за допомогою – це моя група. Ми зустрічаємо майже усім складом декілька разів на рік, маленькими групами на сніданки та обіди просто коли є бажання та час.

Велика спільнота МІМ – це перш за все традиційний МІМ уікенд. Взагалі зустрічей спільноти багато, МІМ створює ці можливості, а активність вже залежить від нас.

- Щоб ви відповіли людям, які кажуть, що МВА – це даремна втрата часу?

Я не люблю сперечатися.  Якщо б мене  попросили поради, то я б запропонувала людині відповісти собі на питання: що має змінитися після навчання? Що наразі відбувається в її житті, чи має вона час та прихильність до навчання як такого?

На мою думку, будь яке навчання або діяльність можна назвати даремною тратою часу та грошей, якщо людина не знає навіщо вона це робить.

- Ваше побажання для МІМ.

- 30 років в українських реаліях - це велике досягнення для школи!  Ви навчали гідних студентів, які дійсно змінюють країну.  МІМ – це «жива» бізнес школа, яка твориться в першу чергу людьми, яким мені хочеться побажати натхнення, постійного розвитку та класних мотивуючих студентів. А ще мені хотілося б побажати всім нам відкривати в собі учнів, змінюватись та бути відкритими для цього світу.