Олександр Сударкін став членом Експертної ради при Міністерстві у справах ветеранів
21 лютого 2022
У своїй більшості українські ветерани сильні і самодостатні, тому потрібно виходити за рамки словосполучення «підтримка і допомога» та розширювати понятійний апарат в напрямку сприяння і можливостей. З такою пропозицією виступив на першому засіданні Експертної ради при Міністерстві у справах ветеранів Олександр Сударкін, директор програм МВА і pre-МВА Менеджмент та лідерство, доцент кафедри менеджменту та економіки Бізнес-школи МІМ.
"Зараз задача Міністерства ветеранів, як і будь-якого з пострадянських міністерств, – захист прав та свобод певної категорії населення. Я маю певні доповнення щодо цього. Міністерство має створювати спроможності та надавати можливості ветеранам. Відходити від іміджа ветерана як людини, яка потребує лише допомоги та захисту. У нас багато ветеранів – спроможні молоді люди, які мають багато можливостей. І було б логічно, коли б держава віддячувала їм, створюючи умови для їхнього розвитку, реалізації потенціалу. Також експертна рада має враховувати можливості співпраці з Міноборони. На сьогодні Збройні Сили України де-факто є одним з найбільших роботодавців в країні, хоча мало хто сприймає їх в такому контексті. Це кількасот тисяч людей, які працюють на захист держави. І протягом своєї служби люди мали би отримувати досвід, який потім зможуть використати у цивільному житті, щоб бути як якісним найманим співробітником, так і підприємцем та роботодавцем вже після звільнення з лав ЗСУ. І саме таку координацію ми будемо запроваджувати у напрямку розвитку бізнес-навичок чи навичок ефективного робітника", - зазначає Олександр Сударкін.
Крім питань бізнесу та працевлаштування, Олександр Сударкін у наступних засіданнях ради долучиться до психотерапевтичного напрямку роботи з ветеранами і супроводу в процесі абілітації і повернення до цивільного життя.
Міністр Юлія Лапутіна зазначила, що з-поміж двох десятків науковців, які увійшли до Експертної ради, багато хто є колишніми та нині діючими військовослужбовцями, волонтерами.
- Долучаючи таких фахівців до важливих державних процесів, ми показуємо, що ветерани – це активні люди, які розвиваються самі, розвивають власну справу, галузь, громаду та формують порядок денний нашого суспільства, – сказала Юлія Лапутіна.