Сергій Тумасов

МВА 2003, DBA (AMIS) 2011

Успішна людина живе своїм життям – тим життям, яка подобається саме йому

Засновник і власник, фотограф і керуючий в Tumasoff Landscape Art Photography. 51 рік, одружений, виховує 2 дітей. У Сергія 4 вищі освіти, жодна з яких не пов'язана з мистецтвом. У 2008 році прийняв рішення залишити бізнес і присвятити себе фотографії цілком. Крім професійної фабричної техніки, в експедиціях завжди під рукою фотоапарат, який був спроектований і зібраний власноруч.

Про рішення піти з бізнесу

Перейти у мене вийшло органічно і просто, допомогла ситуація – це був 2008 рік. Я пам'ятаю себе в ролі бізнесмена: тоді фінансово було набагато краще, ніж зараз, але ти прокидаєшся і розумієш, що не хочеш йти на роботу. Незалежно від рівня зарплати, ти там прикутий – борг, зобов'язання. Потрібно звільнятися від ланцюгів.

Звичайно, для того щоб підтримувати діяльність в мистецтві, як і в будь-який інший сфері, потрібні фінансові ресурси, але ти вже осмислюєш матеріальну сторону по-іншому.

Про цілі

Ніколи не думайте про гроші, як про мету – вона дурна і порожня.

Думайте про цілі, для реалізації яких потрібні гроші, і тоді вони самі до вас прийдуть. Ви щось витратите на себе, на сім'ю, на проект, про який ви весь цей час думали і станете краще, світ навколо стане краще, і знову гроші підуть в оборот і знову до вас повернуться.

Про гроші в мистецтві

Для художника дуже важливо, щоб його оцінили фінансово – щоб він зміг продати те, що він зробив. Найбільше я продав робіт тоді, коли не продавав. Я показував людям, і вони говорили: «Так, я хочу собі це на стіну».

Про людей

За останні роки я навчився більше відчувати людей. Та відразу зчитувати ауру людини, і практично в перші хвилини розумієш, будеш ти з ним працювати чи ні.
Також не працюю з людьми, у яких є «друге дно». Якщо відчуваю підступ, можу задати питання: які твої інтереси? І слухаю, як людина відповість. Він може декларувати одне, а насправді хотіти зовсім іншого і я завжди намагаюся з'ясувати, чи є це «інше».

Про природу

В останні роки відчуваю навколишній світ на підсвідомому рівні, передбачаю розвиток ситуацій. Спілкування з природою один на один, медитативність змінює ставлення до всього: часто бачиш те, що залишалося для тебе невидимим, поки ти не відкрився світу.
Нещодавно мене здивувала дружина. В останній експедиції трапилася ситуація, коли мене на першій зйомці накрило хвилею – залило апаратуру, все перестало працювати. Засмучений дзвоню їй, розповідаю, а дружина каже: «Будь мудріше. Попроси у океану, щоб він тебе не чіпав».

Про паніку

У будь-якій ситуації намагаюся не панікувати: і в житті, і в бізнесі, до речі. Паніка повністю блокує здатність тверезо мислити, відбувається великий викид неконструктивної і погано контрольованої енергії.

Навіть коли просидів добу в пустелі наодинці (застряг в бархані на автомобілі), то сприймав все філософськи, був якийсь внутрішній спокій, відчуття, що все буде нормально. І з прірви, наприклад, вибирався тим, що домкратив машину по одному колесу і піднімався нагору.

Про амбіції

Натискаю на ручку дверей, щоб ці двері відкрити, коли маю всі підстави увійти. І якщо двері закриті, то для мене це виклик: зроблю все, щоб опинитися всередині (без артилерії, звичайно).

Амбіції для мене мають швидше негативний зміст, викликають негативну асоціацію – бажання стати кимось або чимось, не маючи на це достатніх підстав і можливостей. Якщо ти відчуваєш в собі сили, можеш дійти і розумієш, як це зробити, то це не амбіції, а розвиток і еволюція.

Про взаємозв'язок

Я був відмінником – кращий учень школи, кращий учень в районі. У мене був пріоритет у виборі спеціальності в виробничому навчанні: програміст або інша престижна професія, але я вирішив йти на фрезерувальника, сказав: «Хочу і все».

Через багато років, знаючи всю технологію, разом з фрезерувальником розробив і «випиляв» собі фотоапарат зі шматка алюмінію. А ще пізніше саме він виручив мене в тій експедиції, коли залило всю техніку – цей саморобний фотоапарат я взяв в якості резервного.

Ми ніколи не знаємо, яка наша дія і як вплине на ситуацію в майбутньому, все взаємопов'язане.

Про успіх

Успіх живе в кожній людині. У нас слово «успіх» сильно монетизовано: успішна людина – багата людина. Ні,

успішна людина – це та, яка живе своїм життям, тим життям, яке їй подобається, а не таким, яке диктують обставини.

Фотозвіт

Сергій Тумасов - МІМ - перша бізнес-школа
Сергій Тумасов - МІМ - перша бізнес-школа - 1
Сергій Тумасов - МІМ - перша бізнес-школа
Сергій Тумасов - МІМ - перша бізнес-школа - 1
Сергій Тумасов - МІМ - перша бізнес-школа
Сергій Тумасов - МІМ - перша бізнес-школа - 1

Інші хрестоматії успіху