WSJ: огляд публікацій за лютий 2020 року

Світова економічна ситуація

27 лютого 2020

ПЕРШІ ШПАЛЬТА

Covid-19, який ми знаємо як коронавірус, лишається ключовим чинником погіршення економічної ситуації в світі. Біржові індекси в Європі та Азії падають вже вп’яте поспіль.  Stoxx Europe 600 впав на 2,3%, німецький DAX – на  2,5%, японський Nikkei 225 – на 2,1%. Ф’ючерси, прив’язані до S&P, 500 впали на 1%, а 10-річні американські урядові облігації – до 1,303%. Нині по всьому світі 82 000 людей заражені корона вірусом, а кількість летальних випадків сягнула 2 800.

КОМПАНІЇ ТА РИНКИ

Сумні часи настали для відомого американського бренду білизни  Victoria’s Secret, який довгі роки домінував на ринку Північної Америки. Компанія L Brands, яка володіє 55% пакетом акцій мережі магазинів бренду оголосила про його продаж Sycamore Partners,  – фірмі, яка інвестує у приватні компанії за $525 мільйонів. Останнім часом справи Victoria’s Secret були кепськими – їхні покупці переключились на більш інклюзивні бренди.  Через це операційний дохід бренду впав на 78%. На додачу було оголошено про затримку у виробництві деяких продуктів та нової весняної колекції через коронавірус. Навіть диверсифікація ланцюга постачань не сильно допомогла, адже основні виробництва розміщені в Китаї.

Ігри – великий і дорогий бізнес, а он-лайн ігри і поготів. Компанія Roblox Corp., яка розробляє такі ігри, закрила черговий раунд фінансування, який очолював Andreessen Horowitz, інвестиційний гігант Кремнієвої Долини. Інвестори оцінили компанію у $4 млрд. та висловили припущення про те, що компанія має потенціал для того, щоб стати найбільшим ігровим майданчиком. Вірогідності такій перспективі додає участь  Andreessen Horowitz, який знаменитий тим, що інвестував на ранніх стадіях у такі технологічні гіганти як Facebook. У попередніх раундах інвестор участі не брав.

Bayer оголосив про свою згоду на незалежний всебічний аудит (due diligence), який проводився у рамках придбання компанії Monsanto. Внаслідок цього придбання проти Bayer були розпочаті численні судові процеси, через які ціна акції компанії впала з непристойною швидкістю. Однак, не лише придбання Monsanto створило проблеми Bayer. Точиться масштабна судова війна через Roundup, препарат, який вбиває бур’яни. Позивачі в Америці стверджують, що препарат викликає рак, компанія, очевидно, не погоджується. Тяганина продовжується.  

СТИЛЬ ЖИТТЯ

Згадуються класики – «Кохання під час холери».  А у нас – «подорожі під час коронавірусу».

Подорожувати чи не подорожувати? Епідемія впливає на все – на рішення про подорожі також. Здоровий глузд підказує три сценарії – «сидіти вдома», «залежить від…» та «їхати». «Сидіти вдома» слід тоді, коли ви хворі, або ваша подорож має бути здійснена у країни 3-ї групи ризику за класифікацією США (материковий Китай та Південна Корея). Якщо ви плануєте подорожувати до країн 2-ї групи ризику (Італія, Іран та Японія), тоді до уваги слід взяти в першу чергу стан свого здоров’я. Якщо ж ваша подорож до країн 1-ї групи ризику (Сингапур, Таїланд, Тайвань та В’єтнам) та країни, які не класифіковані через відсутність небезпеки, то здорового глузду та готовності до зміни планів буде достатньо. По-перше, у вас має бути страховка, яка покриває витрати на лікування коронавірусу. Всі документи мають бути оформлені як слід! По-друге, хтось вдома завжди має бути на зв’язку, щоб допомогти вам, якщо ви потрапите до карантину. По-третє, майте додатковий запас ліків та термометр. По-четверте, завжди пам’ятайте, що ваші плани можуть несподівано змінитись – публічні заходи відміняються, карантинові заходи запроваджуються. Відповідно, перш ніж вирушати у закордонну подорож, подумайте, а чи справді цього треба. І пам’ятайте, що звичайна лікарська маска, навіть хірургічна, захистить тих, хто навколо, від ваших вірусів. Якщо самі хочете захиститись, то потрібен справжнісінький респіратор.