WSJ: огляд публікацій за 13 – 21 травня 2019
Інавгурація президента Зеленського, сага про Huawei та переговорів з Китаєм, огляд зарплат СЕО, штрафи у банківській сфері – про це і багато іншого йшлось на перших шпальтах WSJ.
21 травня 2019ПЕРШІ ШПАЛЬТА
Інавгурація президента Зеленського, сага про Huawei та переговори з Китаєм, огляд зарплат СЕО, штрафи у банківській сфері – про це і багато іншого йшлось на перших шпальтах WSJ.
Хоч і не №1 серед новин, але важливо для нас: як бачать світові фінансові кола нашого нового президента? Стаття, яка вийшла під заголовком «Новообраний президент обіцяє закінчити війну» (автор, до слова, перебуває у Москві. Цікаве місце для висвітлення українського питання), досить точно і нейтрально передає події інавгурації. На думку часопису п. Зеленський протистоїть Путіну.
Президент США п. Trump підписав наказ, яким дозволив зняти з компанії Huawei статус «ворожого». У такий спосіб сподіваються зменшити напругу в переговорах з Китаєм, які мають відновитись у Пекіні, попри те, що минулого тижня вони зайшли в глухий кут.
Опубліковано огляд зарплат (не зовсім коректно, адже фіксована щомісячна виплата грошима – лише складова винагороди) американських керівників компаній за 2018 р. Найвищі зарплати отримують у сфері охорони здоров’я. Найнижчі – у технологічних компаніях (щоправда, там і співвласників не бракує).
Американські компанії активно викуповують свої акції шаленими темпами. Більш як 80% компаній зі списку S&P 500 викупили власних акцій на суму $180 мільярдів протягом 1 року.
КОМПАНІЇ ТА РИНКИ
Про нові бізнеси, цікаві новинки у діяльності традиційних бізнесів та нестандартні рішення.
Pinterest, який нещодавно здійснив ІРО, опублікував перший квартальній звіт як публічна компанія. На жаль, ціна на його акції після цього впала. Втім, така ситуація типова для технологічних компаній.
Цифрові платформи вже активно працюють у галузі комерційний вантажних перевезень. Convoy, Uber та схожі на них компанії постачають вантажівки, чим прискорюють перевезення та збільшують їхню ефективність.
За декілька років авіакомпанії планують запустити «смарт» салон літака. Серед новацій – вказівники порожніх багажних відсіків, індикатори застібнутих/незастібнутих ременів безпеки, кіно, яке включається на тому місці, якому ви дивились на попередньому рейсі, напій, який вам подобається – все це можливо. Але хмаринки мають не лише срібний підклад – питання конфіденційності даних стає все більше і більше критичним. І це може стати на заваді «смарт» салону та персоналізованості послуг у повітрі.
Компанія Urban Outfitters разом з Free People та Anthropologie (мережі магазинів одягу) запускають новий сервіс – оренда одягу. Підписка на US$88 за місяць дозволяє орендувати 6 одиниць одягу на місяць.
СТИЛЬ ЖИТТЯ ТА МИСТЕЦТВО
Мода та мистецтво – для багатьох це рецепт щастя.
Без «Ігор престолів» будь-який огляд того, що відбувалось у мистецькому світі був би неповний. Фінальна серія оголошена розчаруванням. Проте, попри розчарування серіал вважається найбільш популярним телешоу в історії. Критики з певного моменту погоджуватись з цим перестали.
У світі торгівлі творами мистецтва – пожвавлення. Під час нещодавніх торгів у Нью-Йорку на твори мистецтва було витрачено US$2 мільярди. Серед митців фінансових рекордсменів - Jeff Koons, Robert Rauschenberg, Paul Cézanne, Pablo Picasso, Pierre Bonnard.