WSJ: огляд публікацій - початок листапада 2019
США активно працює над торговою угодою з Китаєм. Гонконг, один з провідних фінансових центрів світу, стикнувся з періодом громадських заворушень. Фондовий ринок переживає через «погані знамена». Україна знову на перших шпальтах, адже спроба влаштувати імпічмент президенту США великою мірою пов’язана з тим тиском, який він чинив (або не чинив) на президента України
17 листопада 2019ПЕРШІ ШПАЛЬТА
США активно працює над торговою угодою з Китаєм. Гонконг, один з провідних фінансових центрів світу, переживає період громадських заворушень. Фондовий ринок переживає через «погані знамена». Україна знову на перших шпальтах, адже спроба влаштувати імпічмент президенту США великою мірою пов’язана з тим тиском, який він чинив (або не чинив) на президента України.
США, які на початку президенства п. Trump переглянули економічні угоди країни, зараз близькі до підписання нових. Ідеться про двосторонню угоду з Китаєм та тристоронню з Мексикою та Канадою. Щодо угоди з Китаєм, за заявою Lawrence Kudlow, економічного радника Білого дому, у роботі переговорних команд намітився прогрес, проте президент поки що не готовий «дати остаточне добро».
Гонконг потерпає від бунтів, є жертви. Університети перетворюються на поля бою. Президент Xi Jinping закликав до жорстких дій поліції, направлених на придушення протестів. В місті перекриті тунелі, не працює міський транспорт, закриті магазини. Офіційно оголошено про початок рецесії. Індекс Гонконзької фондової біржі Hang Seng впав на 4,8%.
На фондовому ринку США одразу два технічних показника “Hindenburg Omen” та “Titanic Syndrome” включились одночасно. Якщо спрощено, то Hindenburg Omen включається коли кількість акцій, які досягають найвищих та найнижчих цін сягають певного показника. “Titanic Syndrome” позначає ситуацію, за якої різко збільшується кількість акцій, які демонструють погані результати на фоні загальної сприятливої ситуації на ринку. Це – не перша така ситуація в цьому році. На думку фахівців це ознака близької корекції.
Друга розмова між президентом США Trump та президентом України п. Зеленським продовжує бути в центрі процесу імпічменту в США. Спікер Конгресу п. Nancy Pelosi (демократи) сказала, що рішення про затримку військової допомоги Україні до розслідування Joe Biden та виборів президента 2016 р., які закидають п. Trump, слід вважати зхабарництвом, що повністю відповідає умовам імпічменту.
КОМПАНІЇ ТА РИНКИ
Наближається святковий сезон, що означає пожвавлення у багатьох секторах економіки.
Прибутки Walmart зросли на 3.2% за останні 12 місяців. Основна причина – зростання онлайнових продажів. В цілому це – хороша індикатор для роздрібної торгівлі, яка традиційно пожвавлюється у передріздвяний період. Ознак того, що споживчі збираються затягнути паски поки не помічено.
Битва богів з титанами на американському ринку. Amazon пообіцяв оспорити рішення Пентагону замовити хмарні рішення на солідну суму в Microsoft. Це – продовження війни за урядові контракти, яка триває вже досить довгий період.
Посилюється конкуренція на ринку стрімінгових сервісів – Disney+ запустили всій цього тижня.
В США спостерігається тенденція розділяти ролі СЕО та голови ради директорів. Довгий період традиційною практикою було суміщення цих посад попри рекомендації фахівців з корпоративного управління, консультантів, інвесторів тощо. У 2009 лише 35% великих компаній дотримувались принципу розподілу. За 10 років 53% компаній з індексу S&P 500 практикують розділення посад. Така динаміка спричинена проблемами корпоративного управління, що призвели до збитків таких компаній як We Co., Boeing, AT&T, Wells Fargo. На думку фахівців це – хороший спосіб уникнути конфлікту інтересів та заспокоїти акціонерів у скрутній ситуації.
СТИЛЬ ЖИТТЯ ТА МИСТЕЦТВО
Стара нова мода – золоті зуби.
Довгий час золото широко використовувалось у стоматології – з нього робили коронки та його ж використовували для пломбування. Очевидно, що вибір на користь саме золота не був викликаний винятково медичними міркуваннями. Золоті коронки були фактично оголошенням власних статків та належності до певних соціальних кіл. Тож не дивно, що мода на ювелірку в роті, яка вщухла у середині 20 столітті знову відновилась у багаті 80-ті з появою хіп-хопу. У нульових кожен репер із дещицею самоповаги мав у роті як не коронку та двійко діамантів. Дуже скоро така мода перетворилась на моду на пластини. Лікарі - ортодонти звичайно розказують про необхідність виправлення прикусу (що, всім і після 30 років?), а ювеліри опановують нові прикраси для зубів. Але нема де правди діти: така мода – це спадкоємиця золотих зубів, які кричали про те, що власник може собі їх дозволити.