Перші шпальти FINANCIAL TIMES: вересень 2020
Вибори в США, досвід різних міст у боротьбі проти COVID-19, вплив допомоги з безробіття та роман з акціями технологічних компаній – це те, що впадало в око на перших шпальтах
25 вересня 2020На перших шпальтах
Вибори в США, досвід різних міст у боротьбі проти COVID-19, вплив допомоги з безробіття та роман з акціями технологічних компаній – це те, що впадало в око на перших шпальтах.
Станом на 24.09.2020 кількість підтверджених випадків захворювання на COVID-19 в усьому світі перевищила 31885916, летальних – 969600.
«Подивимось, що станеться,» сказав п. Trump під час прес-конференції про результати виборів у США. Така заява вийшла після того, як він заявив про необхідність призначити члена Верховного Суду на місце покійної п. Ruth Bader Ginsburg, адже, на його думку, саме Верховний Суд визначить переможця наступних виборів.
Мадрид та Нью-Йорк мають схожу долю – вони сильно страждають від епідемії. Проте, в Нью-Йорку вона спадає, а Мадрид переживає серйозний сплеск корони. Виявляється, карантинні обмеження сприяють здоров’ю, але майже вбивають бізнес.
В США побито історичний рекорд кількості заявок на допомогу з безробіття. Це – свідчення сповільнення темпів відновлення економіки. Законодавці нині намагаються створити нові стимули економічного розвитку.
Акції технологічних компаній вчергове зростають – саме вони не дають впасти низько індексу Nasdaq Composite.
Що відбувається
Попри невтішні (поки що) новини про вірус, економічне життя не спиняється.
З Apple знову судяться, але нині ситуація видається досить загрозливою для гіганта. Проти нього об’єднались виробники застосунків, серед яких такі серйозні компанії як Spotify, Epic Games, Match Group тощо.
Скандально відома Cambridge Analytica зазнала чергового удару. Її колишньому очільнику заборонено займати керівні посади у компаніях з обмеженою відповідальністю протягом 7-ми років. Причина – неетичні послуги, хабарництво, збір та розповсюдження компромату, втручання у вибори.
Люксембург нині намагається позбутись репутації «податкового раю». Визнається, що Герцогство відповідає вимогам ОЕСР, але кампанія продовжується.
Стиль життя, мистецтво та книжки
Коштовності…Виявляється, історичні коштовності можна «перепрофільовувати», навіть зі збільшенням вартості .
Ювелірні вироби – свідки життя багатьох поколінь. Часом їхня художня вартість лишається в минулому, але вони важливі для нас, як і для наших дідусів – бабусь. Тоді можуть допомогти ювеліри найновішої формації – з елементів антикварних або вінтажних прикрас вони створюють нові вироби. Нині використовуються техніки в традиціях ювелірів Георгіанської та Вікторіанської доби. «Сировиною» часто-густо слугують знахідки барахолок. Окрім прикрас як таких, для створення коштовностей використовуються старовинні монети, ляльки тощо. Проте, втручання в коштовність має свої межі. Більшість комерційно популярних ювелірів не чіпають виробів старших за 1860-ті рр.