Перші шпальти FINANCIAL TIMES: липень 2019

Перебіг власних виборів, події економічного та політичного життя всередині країни дещо відсунули події економіки з фокусу. Але очевидно, що попри літо активним є не лише бізнес гостинності та туризму.

01 серпня 2019

Перші шпальта

Перебіг власних виборів, події економічного та політичного життя всередині країни дещо відсунули події економіки з фокусу. Але очевидно, що попри літо активним є не лише бізнес гостинності та туризму.

Вибори голови Європарламенту завершились очікуваною перемогою міністра оборони Німеччини п. Ursula von der Leyen. Першу в світі жінку – голову Європарламенту і першого представника Німеччини за останні 50 років на цій посаді обрали з перевагою у 9 голосів.

П. Matteo Salvini, міністр внутрішніх справ Італії вимагає суворих заходів проти ромів, аж до знищення їхніх поселень. Проте всі вважають, що він у такий спосіб відвертає увагу від скандалу навколо спроб отримати російське фінансування своїй діяльності. Зокрема ідеться про закупівлі газу зі знижкою у 65 млн. доларів, яка мала би піти на фінансування його партії. Попри всі обвинувачення та вимоги його партнерів з урядової коаліції провести розслідування діяльності, підтримка партії з боку виборців сягає 37.7 %.

Китай втратив свої позиції абсолютного кредитора, що зменшує ризики, що є наслідком такої ситуації, для світової економіки .

 

Що відбувається

Майбутнє вже настало, і воно іноді лякає. 

Neuralink, стартап, який фінансов підтримує Elon Musk, продемонстрував свої перші мікроскопічні продукти – тоненькі стрічечки, або нитки, як їх називають у статртапі, що імплантуватимуться у мозок людини для спілкування з машинами. Крім того, представники компанії стверджують, що їхні «нитки», вживлені у людський мозок допоможуть вирішити багато медичних проблем. Про це було оголошено під час спеціального заходу, який був присвячений пошуку нових співробітників. П. Musk, скромний як завжди, заявив про те, що компанії необхідні найкращі співробітники в світі. Цілі компанії відповідні – зробити так, щоб «людські істоти досягли симбіозу зі штучним інтелектом».

Шпіонські пристрасті завирували після того як ізраїльська компанія NSO Group, яка хакнула WhatsApp, заявила про те, що її софт може тишком-нишком вишкребти всі персональні дані з серверів Apple, Google, Facebook, Amazon та Microsoft. Основний продукт компанії – вірус Pegasus для смартфонів, який протягом довгих років використовувався «органами»  з різних країн для спостереження за тими, хто їх цікавив. Але серйозне занепокоєння виникло тоді, коли всі осягнули масштаб інформації, яка може бути вкрадена. Адже Pegasus здатен копіювати ключі доступу до Google Drive, Facebook Messenger and iCloud тощо. Завдяки цьому вони можуть мати доступ до інформації, яка накопичувалась роками, а власники цієї інформації про це не матимуть зеленого поняття, навіть якщо вони використовують двокрокову  систему автентифікації.

 

Стиль життя та мистецтво

Цього разу звернула на себе увага книжки, присвячені глобалізації, а властиво,

The Levelling за авторства Michael O’Sullivan, банкіра-ветерана Credit Suisse, говорить про те, що та глобалізація, яку ми знаємо, більше не працює. На його думку це сталось через перенос виробництв із західних країн, і, як наслідок підвищення рівня безробіття, рух людей через кордони призвів до популізму, а «соціальний контракт» з політиками нині розірваний. Інша книжка з тієї ж теми «The Crisis of Globalization» від Patrick Diamond, який свого часу був радником Tony Blair, колишнього прем’єр-міністра Великої Британії, також досить негативно оцінює глобалізацію та її наслідки. На його думку, глобальний капіталізм не може нині забезпечити процвітання для всіх, до того ж він спричинив поляризацію, з якою не впорались тодішні лідери.