Перші шпальти FINANCIAL TIMES: кінець квітня 2020

Цього разу до коронавірусу та нафти на перших шпальтах додалась Україна. Але почнемо з того, що нині визначає порядок денний

24 квітня 2020

На перших шпальтах

Цього разу до коронавірусу та нафти на перших шпальтах додалась Україна. Але почнемо з того, що нині визначає порядок денний.

Станом на 23.04.2020 підтверджених випадків захворювання на COVID в усьому світі – 2578896, летальних – 170648. Канцлер Німеччини Angela Merkel  застерігає від зашвидкого зняття карантинних обмежень.

Ціни на нафту на міжнародних ринках «відскочили» після того як президент Trump застеріг, що американські військові кораблю розстрілюватиме іранські суда. По таких заявах нафта марки Brent «злетіла» до $21,4. Врешті решт, якщо говорити про відносні цифри то 11% - досить серйозно і суттєве збільшення порівняно з – $40, які були 20 квітня.

І знову ми на перших шпальтах, цього разу через потенційне призначення Михеїла Саакашвілі віце-прем’єр-міністром з реформ. На думку видання багато хто в Києві здивувався такому поверненню. На думку представника міжнародної спільноти інвесторів в Україні, такий крок свідчить про те, що п. Зеленський шукає того кандидата, який зможе запустити процес реформ. Крім того, це означає ще більше турбулентності (може досить?) в уряді. Шлях Саакащвілі в Україні відомий і нам і виданню – від надання громадянства до позбавлення його та депортації п. Саакашвілі. І все це менш ніж за 2 роки.  

Що відбувається

Наслідки карантину для європейської економіки вкрай неприємні – діяльність бізнесу в Єврозоні скоротилась до рекордних значень. Перспективи зайнятості виглядають ще гірше.

Компанія Unilever заявляє про те, що перебування вдома відбивається на структурі продажів компанії. Нині більше немає аж такої гострої потреби весь час чепуритись, того попит на леза для гоління, засоби догляду за шкірою, дезодоранти та шампуні падає. Натомість зростають продажі побутової хімії, зокрема санітайзерів. За прогнозами перевагу віддаватимуть, як і нині, оптимальному співвідношенню ціни та якості.

Пандемія міняє підходи і до створення інвестиційних портфелів. Аж донині 60% акцій, які та 40% облігацій вважались класичним співвідношенням, яке дозволяло спати інвесторам вночі. Але не нині. Доходи з облігацій падають, акції  - ризиковані та непередбачувані, хеджування ризиків – дороге. Для багатьох золото нині виглядає дуже привабливим, але це – відносно невеликий за обсягом клас активів. Якщо ідеться про довгострокову перспективу, аналітики радять збільшити частку акцій в портфелі та того, щоб компенсувати зменшення прибутків від інструментів з фіксованим доходом, але зазначають, що справжньої альтернативи таким інструментам немає.

Стиль життя, мистецтво та книжки

Чи вплинув карантин на ділову моду? Або, якщо говорити геть відверто, на те, як ми хочемо, щоб нас сприймали у бізнес-середовищі?

По-перше, пристрасть людей до модного вбрання поки що нікуди не зникла – інстаграми модних дизайнерів, стилістів та інших модних персонажів не втратили своїх шанувальників. Але що як вдягатись тим, хто нині працює з дому? Фахівці рекомендують уникати одягу, який схожий на піжаму. Того скажемо «до побачення» кашеміровим спортивним костюмам, худі або легінсам для пробіжок. Натомість, нам рекомендують вбиратись так, як ми вбираємось в офіс. Ну, принаймні, до пояса. Блейзери, сорочки з комірами та виразними деталями – найкращий вибір. Бажано, щоб такі сорочки не потребували хімчистки. З аксесуарів рекомендовано ювелірні прикраси – виразні сережки та кольє. Вони добре виглядають на екрані. Єдина рекомендація – ваші аксесуари не повинні створювати додатковий звук. Чоловікам рекомендовано лишити запонки, але позбавитись краватки. Якщо ви взуті, ви більш дисципліновані, тому лофери, або човники ліпше не забувати. В цілому ж модні поради прості –  від вас очікують професіоналізму, і ваш зовнішній вигляд – не виняток.