Перші шпальти FINANCIAL TIMES: червень 2019
Літо не сповільнило ділове життя. Активність, проте, не завжди позитивну, проявляє Німеччина. Інші задніх теж не пасуть. Але найголовніші події для нас пов’язані з нами самими.
10 липня 2019Перші шпальта
Літо не сповільнило ділове життя. Активність, проте, не завжди позитивну, проявляє Німеччина. Інші задніх теж не пасуть. Але найголовніші події для нас пов’язані з нами самими.
П. Володимир Зеленський напередодні саміту Україна - ЄС заявляв про необхідність переговорів щодо припинення війни з сепаратистами, підтримуваними Росією (smouldering war with Russia-backed separatists). Зокрема, п. Зеленський заявив про можливість переговорів з Україною лише за участі російського президента Путіна, американського президента Donald Trump, британської прем’єр-міністерки Theresa May, німецької канцлерки Angela Merkel, та французького президента Emmanuel Macron. Видання приписує жорстку риторику близьким парламентським виборам.
Вибори голови Європарламенту виявились нелегкими. Міністр оборони Німеччини п. Ursula von der Leyen має хороші шанси на перемогу у цих виборах, проте, посада нікому не гарантована, адже інші країни також мають своїх кандидатів.
Виробництво в Єврозоні також переживає не найкращі часи. Зокрема, у Німеччині скоротилась кількість виробничих замовлень на 2.2%, що вже відчуває економіка.
Очільник BMW Harald Krüger звільнився за декілька днів до засідання ради директорів, на якій мали б обговорювати його подальшу долю. Причина – падіння прибутку та значне запізнення у розробці електричних моделей. Голова R&D Kalus Fröhlich та голова виробництва Oliver Zipse вважаються найвірогіднішими наступниками.
Регулятори телекомунікаційного сектора намагаються дати раду новій галузі. Бізнес незадоволений відсутністю прописаних правил гри. Вже очевидно, що нові правила збору даних можуть скоротити прибутки на ринку онлайнової реклами.
Що відбувається
У центрі уваги - Deutsche Bank. На жаль, не через успіхи, а сумну ситуацію в банку.
Deutsche Bank переживає не найкращі часи. Історія його злету у нульові та падіння після 2008 року внаслідок змін правил гри на фінансовому ринку – хороший урок щодо адаптації до змін. Те, що створило банку шалений успіх у нульові, а саме, розширення інвестиційної діяльності внаслідок купівлі Bankers Trust з Wall Street, гнучкість у дотриманні законодавства та схильність до ризику, призвело до значних проблем нині. На думку видання, у банку так і не змогли до кінця впоратись з належним управлінням ризиками, комплаєнсом та кадровою політикою. Втім, слово «проблеми» звучить досить м’яко, якщо врахувати плани скорочення 20000 робочих місць з фактичним скороченням 18000, яке нині відбувається . Відбраковка вже почалась. Така ситуація створює проблеми навіть такій потужній економіці як німецька.
Через проблеми нині страждає і Boeing. Очевидно, що це – результат негараздів з літаками 737 Max, які на початку цього року зазнавали аварій. Компанія втратила замовлення на суму $5,9 мільярдів доларів через те, що авіалоукостер Flyadeal з Саудівської Аравії купуватиме A320neo в Airbus.
Стиль життя та мистецтво
Дитячий погляд на дорослі речі або як стати голлівудським магнатом
Якби за 50 років успіху в кінематографі Steven Spielberg лише створив блокбастер як явище, його би вже можна було вважати королем індустрії. Однак, його здобутки не обмежуються лишень цим. Історії, які він розказав, спосіб, у який він це зробив, все це лишило по собі значний спадок для сінеманів та створило нові моделі ведення розважального бізнесу. На думку самого майстра, в основі успіху – уміння розказувати дитячі історії дорослим, а дорослі – дітям. Вже цього року ми очікуємо геть незвичну страву – мультик Cats (так-так, ті самі бродвейські «Коти» Andrew Lloyd Webber) та West Side Story від Leonard Bernstein – знову таки Бродвей і класичне кіно. Сподіваюсь, що це стане трендом – люблю мюзикли.