Огляд публікацій FINANCIAL TIMES за 1 – 11 січня 2019

Свята минули, світ повертається до робочого режиму, але відчувається, що ділова активність ще не досягла свого піку. Вашій увазі пропонується огляд того, що цікавило діловий світ у перші дні цього року.

11 січня 2019

Перші шпальти

Tesla, Oracle та корпоративне управління

Засновник Oracle та близький друг засновника Tesla Elon Musk Larry Ellison розкрив інформацію про своє володіння часткою в Tesla на суму $1bn менш ніж через 2 тижні після його призначення у раду директорів Tesla. Це призначення відбулось у рамках угоди з американською SEC (Комісія з фондових бірж) для покращання зовнішнього нагляду за діяльністю компанії. Внаслідок того, що продажі авт протягом останнього кварталу минулого року були нижчими за очікування аналітиків, вони здешевшали у США на $2,000. Після цього і акції Tesla пішли вниз. Саме час купувати, що авта, що акції!

Арешт за звинуваченням у шпигунстві

Все-таки не все гаразд у Huawei. Цього разу заарештували за звинуваченням у шпигунстві працівників польського офісу. Причому, одного колишнього офіцера спецслужб. Питань більше ніж відповідей…

Цього тижня відбувалось таке…

Поки робочий режим не набув звичного напруженого ритму, був час уважніше придивитись до того, що відбувається. У результаті протягом перших 10 днів переважали аналітичні матеріали, передбачення та огляди.


У великому редакційному матеріалі FT  пише про перспективи лондонського City of London – одного зі світових фінансових хабів. Брекзіт та вихід Британії з ЄС без відповідної економічної угоди набуває все більшої вірогідності. На думку редакції перспективи досить сумні; очевидно ту роль, яку відіграє Лондон у світовому фінансовому секторі вже зараз перебрали на себе столиці континентальної Європи, переважно Франкфурт та Париж. У кращому випадку  йдеться про втрату однієї п’ятої всього обороту City of London без особливих перспектив відновлення у середньостроковій перспективі. Франкфурт, «найгарячіше місто Німеччини» вже відчуло наслідки Брекзіту – ціни на комерційну нерухомість зростають.

Ви хочете власний бізнес? Подумайте ще раз. Банкіри, які переходять у фін тек, часто-густо живуть на адреналіні та мають его в синцях – так характеризує часопис тих колишніх високопосадовців великих банків, які започаткували власні бізнеси у фінансово-технологічному секторі. Такі бізнесмени стикаються з усіма проблемами, про більшість з яких вони й гадки не мали, – від необхідності самому зробити власну презентацію у PowerPoint до розуміння того, що від регуляторів не втечеш. Раптом виявляється, що навіть з найкращої технології бізнес без стратегії не побудуєш, що саме великий бос залежить від своїх підлеглих, які роблять продукт, а не вони від нього, і що всі вчорашні успіхи мало що важать у новому житті. Проте досвід, набутий у великих фінансових установах, та зв’язки створенні там – це справді цінний актив.

Фармацевтику у 2019 р. чекають недружні поглинання, ціновий тиск та можливість виникнення нових хвороб. З іншого боку, для страхового ринку є цікава ніша. Страхування здоров’я активно зростає у Китаї, де новий середній клас інвестував більш як 78 мільярдів доларів у цю галузь. Причина – покриття різниці між копійчаним забезпеченням державних послуг та реальною вартістю необхідних.

Мобільність – тема актуальна в будні і у свята. Німецькі автовиробники створили новий додаток, який має конкурувати з Uber та Lyft завдяки своїй демократичності – він стосується будь-якого виду транспорту. З’явився ще один стартап, який займається транспортом без водіїв. Elon Musk розпочав роботу свого заводу з виробництва Tesla у Шанхаї. Ford економить – глобальний план вартістю 14 мільярдів доларів передбачає скорочення тисяч робочих місць у Європі. Jaguar Land Rover скорочуватиме 4500 робочих місць через падіння попиту на дизельні авта та попиту в Китаї. Liberty Media, власник Formula 1, веде переговори з Creative Artists Agency, компаніє, яка представляє таких зірок як Lady Gaga або Cristiano Ronaldo. Завдяки 4-м Golden Globes вартість акції Netflix зросла на 5,6% та становить 314.16 доларів.

Підбиті перші підсумки святкового сезону для роздрібної торгівлі. Традиційна торгівля виглядає не надто – вартість Macy’s впала майже на 20%, Debenhams скаржиться на поганий виторг, у Marks and Spencer низький виторг у традиційних магазинах урівноважується хорошими продажами онлайн.

Як витрачати з задоволенням

Відпустка en style. Як і де розважаються багаті та знамениті


Провансальські шато та висока кухня Франції лишаються фаворитами солодкого життя. Цього разу рекомендовано відвідати Château de Montcaud. Шато – колишній будинок багатих торговців шовком, нині перетворений на готель. Окрім меланхолійної поза-сезонної романтики відвідувачів чекає ресторан, де шеф Matthieu Hervé, попри свій молодий вік, пропнує меню зіркової якості.

Якщо Ascot, Longchamp, чи-то Santa Anita – це ВАШ стиль дозвілля, FT радить відвідати перегони на іподромі Happy Valley, який розташований у самісінькому центрі Гонконгу. Ви любите себе показати та на людей подивитись? Орендуйте ложу у Happy Valley у Гонконгу.

З усіма публікаціями можна ознайомитись у Бізнес-школі МІМ. За відповідними паролями та кодами звертайтесь до п. Олени Кір’янової з ресурсного центру.