Власний бренд: від позиціонування до просування
04 листопада 2021
Технологічні можливості сьогодення не лише дозволяють, але й певною мірою диктують необхідність дбати про свій власний бренд. Персональний бренд в цифровій економіці: навіщо він потрібен та як його створити? Цій темі була присвячена нетворкінг-зустріч у МІМ. Публікуємо вибрані тези від наших спікерів.
Наталія Бухалова, постійний запрошений викладач Бізнес-школи МІМ, директор компанії Ukrainian Marketing Group
- Навіщо потрібен бренд в цілому? Можна говорити про набір цілей: від збільшення середнього чеку, змоги працювати з більш привабливими клієнтами, обирати з ким працювати, а з ким ні. Але у першу чергу слід зізнатися самому собі – ми всі хочемо завоювати Всесвіт, щоб за нами йшли.
- Що поєднує людей, про яких можна говорити, як про бренди? Ми знаємо, що у них є гроші, ми можемо описати їх 2-3 словами, і всім буде зрозуміло, про кого йдеться. Їх насправді знають абсолютно усі. Моя улюблена цитата Карнегі щодо побудови власного бренда – «Юначе, зробіть так, щоб ваше ім’я хоч щось означало». А єдине мірило є бренд чи його нема – це монетизація.
- Популярність – це наша впізнаваність. Чи знають нас за ім’ям, прізвищем, як ми виглядаємо? Репутація – це те, що кажуть про нас, коли ми виходимо з кімнати і зачиняємо за собою двері. Дуже хороша штука – її нібито треба берегти, але також можна і треба коригувати, абсолютно спокійно створювати, доповнювати і налаштовувати.
- Будуючи власний бренд слід пам’ятати – ми всі маємо бути особистостями з цінностями. І найголовніше, щоб бренд був справжній. Як тільки ви починаєте транслювати світові щось, що не є глибоким, це моментально відчувається. Бренд ніколи не відбудеться, якщо він нечесний.
- Особистий бренд – це ваш вплив на всіх тих, хто навколо вас. А головне – він випереджає вашу фізичну присутність.
Оксана Байло, співзасновниця та керуючий партнер Execus Ukraine — ексклюзивного представника LinkedIn в Україні.
- Якщо говорити про розвиток особистого бренду для професії, бізнесу, то звичайно LinkedIn – це професійна мережа номер один у світі. В Україні сьогодні використовуємо більшою мірою Facebook, але якщо говорити про Європу та США, там взагалі ця мережа не застосовується для професійного розвитку бренда. Моветон навіть додавати колег по бізнесу – вони можуть і не прийняти запит дружби. Алгоритми Facebook більше працюють на розвиток саме особистого бренду, можливо політично-соціального напрямку. А якщо ми говоримо саме про професійний аспект, побудову кар’єри, продажі і таке інше, варто звернутися саме до LinkedIn.
- На сьогодні мережа LinkedIn нараховує близько 800 мільйонів користувачів, і звичайно, це не так багато у порівнянні з мільярдами користувачів Facebook. Але коли ми кажемо про спрямованість користувачів саме на бізнес, то це велика цифра. В часи пандемії динаміка росту користувачів збільшилась на 40%, і лише за останній квартал з’явилося 25 млн користувачів. Кожної секунди троє людей додається до LinkedIn. Кожен третій професіонал планети перебуває в цій мережі, і 13% її користувачів не мають профілів у Facebook. Для розвитку власного бренду це означає, що там є певний сегмент аудиторії з бізнес-середовища, якої немає деінде.
- Головне слово останніх алгоритмів LinkedIn – це взаємодія з контентом, а не просто його почитати. Також варто відвідувати профілі тих людей, які вам цікаві, схвалювати їхні навички та спілкуватися в особистих повідомленнях.
Ярослав Ведмідь, керівник, засновник та головний стратег агенції Postmen.
- Для мене слово «бренд» починається від його історичного значення – «тавро». Коли виникла необхідність відрізняти корів одного господаря від корів іншого наприкінці сезону, почали їх таврувати. Для мене головний сенс цього – відрізнятися. Для чого власне бренд? Для того, щоб на тлі одноманітних продуктів ми могли виокремити власний. І тоді ми з нашими «коровами» можемо робити різноманітні фокуси – комунікаційні та інші.
- Варто визначитися з вашим «полем гри» і подивитися навколо – там, скоріше за все, не буде порожньо і будуть інші гравці. Друга частина роботи – подумати про аудиторію. Щоб бренд ожив, недостатньо його просто розробити – його треба комунікувати, щось повідомляти про себе. Звузьте свій інтерес до вибраних аудиторій і спробуйте їх описати, - у яких середовищах буде вибудовуватися репутація і поширюватися знання про бренд?
- Будуйте референтні спільноти. Маленька спільнота, зібрана по одному принципу, коли вона має хорошу новину, дуже добре з нею резонує і поширює її по всьому інтернету. Якщо ви обрали свою тему і територію, годуйте вашу аудиторію постійно своєю темою, не розфокусовуйтеся.
- Для мене важить слово «стратегія», бо ми всі граємо в умовах невизначеності і у динамічних системах. Інші люди займаються пропрацюванням власних брендів, інвестують в своє промо. І ситуація, яку ви заміряли станом «на сьогодні», це вже позавчора. Тобто ті наміри і дії, які реалізували гравці, були підготовлені півроку тому. А те, над чим вони працюють зараз, ви побачите через місяць чи два. Важливо про це пам’ятати, якщо ви інвестуєте в довгі розробки. Мисліть майбутнім, намагайтеся уявити собі, де будуть конкуруючі гравці на момент, коли ви будете виводити свій продукт чи бренд.