Спробувати себе у «великій грі» – у МІМ можна ризикувати і працювати на міжнародному ринку в форматі бізнес-симуляцій
13 липня 2023
Відчути себе у міжнародному бізнесі, подивитися, як працюють різні стратегії – від ризикової до поміркованої, шукати разом кращих рішень і боротися за статус перших на ринку. Спробувати це все без зайвих ризиків, але з цілком реальним азартом і драйвом дають змогу бізнес-симуляції, які використовуються у навчальному процесі в МІМ.
Видання Форбс-Україна у своїй статті «Ігри, в які грають бізнесмени» дослідило, як саме такий формат допомагає підприємцям та управлінцям ставати потужнішими у реальному житті.
Management Game від Carnegie Mellon University (USA) вважається однією з найскладніших бізнес-симуляцій. Учасники грають протягом двох місяців, проходячи за цей час цикл, тривалістю в три роки. “У нас було 12 періодів, один період – це віртуальний квартал”, – розповів керівник казначейства українського представництва транснаціональної компанії Ярослав Саєнко, випускник МВА та Pre-MBA “Управління фінансами”.
Таким чином учасники відточують навички планування, прогнозування оборотів, розрахунку балансу, а також працюють над тим, щоб бізнес був не тільки прибутковим, але й інвестиційно привабливим. Саме у форматі Management Game засновник ІТ-компанії “Аурокрафт”, слухач програми МВА Юрій Глушаков віртуально відпрацював процеси виробництва та продажу смартфонів на VR-окулярах: “Процес самоорганізації на рівні топменеджерів – дуже корисна штука з точки зору запровадження такого підходу на рівні бізнесу”.
Окрім Management Game слухачі МІМ грають у EVEREST від Гарвадської бізнес-школи, яка допомагає розвинути лідерські якості та командну взаємодію, а також у MarkStrat від французької бізнес-школи Insead.
“Ігри підвищують ефективність програм”, – наголосила у коментарі Форбс-Україна Віцепрезидентка МІМ з академічних питань Мирослава Грозінська. А слухачі бізнес-школи кажуть про те, що симуляція допомагає їм краще зрозуміти те, як працюють компанії у світі, адже окрім взаємодії з одногрупниками, один з варіантів гри передбачає змагання між командами бізнес-шкіл з інших країн. Часто слухачі МІМ після такого досвіду говорять про те, що іноземці мають зовсім інші підходи до вирішення задач.
Ігри для розвитку компетенцій своїх співробітників практикує і співвласник компанії Exist, викладач МІМ Олег Москаленко. Він збирав свою команду на три дні для того, щоб в умовах симуляції “перепакувати” продукт «Допомога в дорозі», який продає компанія. “Ситуація в світі змінилась та продовжує динамічно змінюватися. Треба до цього пристосовувати людей”, – пояснює Олег Москаленко, який був у ролі ігротехніка для своїх співробітників і організовував процес відпрацювання.
Бізнес-симуляції від провідних світових бізнес-шкіл є важливою частиною кожної програми МІМ. Нагадуємо, що зараз триває набір на програми МВА та pre-МВА. А до 28 липня діють найвигідніші ціни. Дізнатися деталі та забронювати місце в групі можна на сторінках програм та за номером + 38 067 339 80 55.