Падіння Binance, пігулки для схуднення і економний середній клас Британії – дайджест FT&WSJ

18 серпня 2023

Поки ділове життя ще трохи сповільнене через відпустки, є нагода звернутися до новітніх наукових досягнень, які мають комерційний потенціал та можуть значно поліпшити наше здоровʼя та якість життя.

 

Вчені та практики з Нью-Йоркської лікарні NYU Langone Health повідомили, що нирка свині, яка має лише одну зміну гена, була пересаджена більш як 30 днів тому людині, в якої мертвий мозок, та чия життєдіяльність підтримується вентиляцією, і орган працює донині. Сімʼя пацієнта вже погодилася на продовження експерименту ще на 30 днів. Це абсолютний рекорд як щодо кількості днів функціонування генно модифікованої нирки, так і щодо мінімальної кількості змін гена. Якщо врахувати, що лише у США більш як 100 тисяч людей очікують на трансплантацію, з яких щороку 6 тисяч так і помирають не дочекавшись органів, успішність експерименту з редагуванням генів значно покращує шанси пацієнтів на виживання, констатує WSJ.

 

Помічними при необхідності або бажанні схуднути можуть стати нові препарати Novo Nordisk та Eli Lilly. Дослідження показали, що препарати не лише сприяють зменшенню ваги, але і запобігають інсультам та інфарктам. За інформацією WSJ, клінічні дослідження підтвердили 20% скорочення смертності від цих захворювань. До того ж у США, де на ожиріння страждає майже 40% дорослого населення, ці ліки можуть увійти до списку тих, які покриваються страховками. Акції обох компаній злетіли до небес.

 

Після новин про Binance, коли всі криптовалюти одночасно здешевіли, зреагувавши на закриття одного із сервісів біржі, згадалася доля рок-музики і рок-музикантів: все починалося як протест проти системи, а перетворилося на великий бізнес. Так і тут: все починалося з ідеї децентралізації, свободи від обмежуючих правил традиційного бізнесу, а закінчилося ідеями збільшення частки ринку, констатує FT. Нині Binance та його засновник Чанпен Джао займають домінуючі позиції серед криптобірж і не збираються зупинятися, але регулятори всіх країн пильно стежать за діями біржі. Адже всі сподівалися, що з арештом Сема Банкмана-Фріда завершилася доба «Дикого Заходу» у цій царині. Натомість Binance активно розширювався. Таке зростання повʼязане великою мірою з корпоративною культурою, зосередженою на тому, щоби більше впроваджувати рішення, а менше їх продукувати. Інший бік полягає у не зовсім бездоганних практиках, наприклад, використання безкоштовної праці найгарячіших послідовників, обмеження цифрової присутності своїх співробітників, робота без ліцензій у багатьох країнах тощо. Тож не дивно, що американські та європейські регулятори в останні місяці взялися за біржу серйозно. Чи виживе вона – питання до кінця не зрозуміле.

 

У Великий Британії середній клас змушений економити. Така ситуація – наслідок як російської агресії, так і важкої економічної ситуації, коли Bank of England (центробанк) піднімав облікову ставку 14 разів за 21 місяць для того, щоби контролювати інфляцію. За такої ситуації домогосподарства, які раніше цікавилися лише якістю, шукають оптимального співвідношення ціни та якості. До того ж спостерігається цікавий феномен – найбільше грошей, які можна вільно витратити, мають або молоді люди, які живуть з батьками, або пенсіонери. У статті від FT йдеться, що середня вікова категорія, тобто сімʼї з дітьми, мають найгірший фінансовий стан. Тож не дивно, що дискаунтери стали улюбленцями заможних кварталів, де раніше і на думку не спадало дивитися у той бік.

 

Цього тижня помер Вільям Фрідкін, культовий кінорежисер 1970-х років, пише згадує FT. Його найвідоміші фільми «Французький зв’язковий» та «Екзорцист» назавжди змінили два жанри – бойовик та фільм жахів. Окрім своїх класичних стрічок він відомий провалами грандіозного масштабу, нехтуванням правилами безпеки на знімальному майданчику та суперечливим характером. Проте саме він встановив стандарт для згаданих жанрів, який визначив розвиток кінематографу.