Навіщо вкладати гроші в розвиток співробітників
Міндаугас Бакас, голова правління НДУ: "Ми хочемо приймати рішення спільно, а не спускати їх зверху"
28 січня 2020Експерти Бізнес-школи МІМ провели фасилітаційну сесію для Національного депозитарію України. Синхронізовували стратегію розвитку і корпоративну культуру
Міндаугас Бакас, голова правління НДУ, розповів, навіщо інвестувати в розвиток співробітників і як оцінювати результати
У нас є стратегія розвитку компанії і є сформована корпоративна культура. Це дві частини цілого. Нам потрібно було ці дві частини синхронізувати і зрозуміти, які інструменти реалізації стратегії будуть для нас, як організації, найефективнішими.
Ми не хотіли приймати рішення на рівні менеджменту і спускати їх команді. Ми хотіли зробити це спільно з нашими співробітниками.
Щоб дати можливість людям розкритися по-максимуму, вирішили зробити це за допомогою фасилітатора.
Навіщо залучати зовнішніх експертів
Ми розуміли, що у нас недостатньо експертизи, щоб зробити це за рахунок внутрішніх ресурсів. У технологіях ми сильні, а ось там, де важливіші soft skills, нам потрібна допомога ззовні.
Ми не перший раз проводимо сесії такого роду. Зараз в якості оператора обрали Бізнес-школу МІМ, тому що хотіли бачити серйозний академічний бекграунд з боку фасилітатора.
Я спостерігав за процесом як менеджер і брав участь як член команди. Результат виправдав очікування і я бачу варіанти подальшої співпраці.
Як оцінювати результат
Ми і раніше інвестували в співробітників і продовжимо це робити. Але тепер підійдемо до цього більш структуровано. Це будуть інвестиції в організацію і в людей, саме як в команду.
Щоб оцінити, чи окупаються інвестиції, треба дивитися на результат комплексно і в перспективі.
У 2016 році ми поставили собі за мету, стати центром компетенцій у сфері модернізації інфраструктури фондового ринку України. За ці три роки імідж і репутація Депозитарію зміцнилися. Нас залучають до розробки законопроектів, які спрямовані на розвиток не тільки фондового ринку, а й суміжних областей, які впливають на роботу інфраструктури і фінансової сфери країни зокрема. Поступово ми стаємо одним з ключових учасників таких процесів.
Тому на даний момент я оцінюю результат таких інвестицій позитивно.
Фасилітаційну сесію для НДУ проводила Олена Кирьянова, к.е.н., доцентка, викладачка МІМ.
Перед фасилітацією ми кілька разів зустрічалися з керівництвом Депозитарію, обговорювали потреби і завдання. В результаті народився формат: інтерактив + фасилітація.Почали з того, що визначили особливості існуючої корпоративної культури. В чому переваги, а в чому ризики. І далі вже вибудовували процеси трансформації стратегії виходячи з цього.
Щоб сесія була якісною, важлива включеність людей. Як фасилітатор, я дбаю про те, щоб атмосфера була емоційно безпечною.
Тоді співробітники залучаються і починають говорити те, що дійсно думають. Це дуже важливо, щоб домовленості були справжніми і надалі дотримувалися без надмірного контролю і тиску.