Можливості та виклики інновацій – дайджест лекцій ReInforceUA
07 серпня 2023
Виклики сьогодення потребують нових рішень. І тут у нагоді стануть інновативні підходи та мислення. Цій темі приділяли увагу спікери нашого проєкту ReInforceUA. Тож підготували огляд ключових лекцій цієї тематики. Якщо вас цікавить напрям інновацій, ці матеріали точно будуть корисними.
- Норвезький філософ та футурист, топ-мислитель рейтингу Thinkers50, Андерс Індсет розробляє концепцію квантової або ж Q-економіки. «Якщо ви хочете розуміти майбутнє, слід подумати про економіку. Стара уже вмерла, нова економіка може ніколи не відбутися», – говорить він та пояснює, що капіталізм нікуди не подінеться, однак дедалі важливішу роль відіграватиме соціальний аспект. Індсет переконаний, що реалізувати будь-які зміни варто лише з позиції зацікавленості. Лише за цієї умови людина стає цікавою іншим.
Переглянути запис лекції «Мистецтво бути неправим – шлях до позитивного прогресу» можна за посиланням: https://youtu.be/x79faD-x8jI
- Професор інновацій, дизайну та менеджменту в Університеті Південної Данії Альф Рен у своїй лекції критикує огульну інновативність і вказує на втому від нових процесів та упроваджень, яку відчувають команди, якщо це відбувається хаотично. Люди виснажені «мозковими штурмами», вони не хочуть чути красивих слоганів і взаємодіяти з пустопорожнім. Натомість в ціні – чесність і повага, а найкращий мотив – не гонитва за прогресивністю, а відчуття співпричетності.
Лекцію «Епоха доповнених інновацій» від Альфа Рена дивіться за посиланням: https://youtu.be/gHvCEs9Z8Ac
- Лектор Гарварду та автор бестселерів Сорен Каплан міркує про культуру інновацій з тієї точки зору, що все у цьому світі – плинне і тимчасове, у тому числі, конкурентна перевага. Натомість, інноваційна культура - це ситуація, яка допомагає вільно думати і використовувати свій підприємницький дух, незалежно від того, в якій частині організації задіяна людина. Він говорить про цінність емоційного інтелекту і рішень від «вуличних розумників».
Запис лекції «Невидима перевага: як створити культуру інновацій» доступний за посиланням: https://youtu.be/lF_1_A-Coj4