Ілон Маск націлився на державне субсидування, а американцям пропонують розлюбити яловичину – огляд WSJ&FT

02 червня 2023

Ніхто не сумнівається у перспективах електричних автівок. Але є одне «але» – зарядка для автомобілів. Хоча більшість власників заряджає їх вдома, щоби скористатися дешевими тарифами на електрику, та очевидно, що для розвитку електротранспорту точки для зарядки мають уподібнитися до заправних станцій. Ілон Маск оголосив, що віднині він допускає електромобілі різних марок на свої заправки, пише FT. Так, Форд зможе скористатися цією можливістю вже наступної весни. Така ситуація не надихає гравців галузі попри те, що деякі компанії, що спеціалізуються на автозарядках, встигли вже вийти на біржу. У кожної такої компанії своя бізнес-модель. Хтось продає електрику, хтось – обладнання та програмне забезпечення, а деякі навіть місце для реклами на своїх зарядках. Проте Вол-Стріт останнім часом «не любить» акції таких компаній. Адже доба дешевих грошей закінчилася, тому інвестувати грубі гроші у мережі заправок, чи то зарядок, за відсутності прибутку ніхто не хоче. І все ж гроші у цій галузі є – на розбудову національної мережі зарядок виділено 7,5 мільярдів доларів. Як і завжди з державними грошима є умова – домінуючий стандарт (якому Тесла не відповідає), що дозволяє зарядку будь-яких авто. Для того, щоби отримати субсидії, компанія повинна зробити свої зарядки доступними для всіх марок. 

Ви любите стейки? Дурне питання. Але краще змінювати вподобання – перспективи яловичини досить сумні. Навіть у багатій Америці власники великої рогатої худоби скорочують поголівʼя. Причини пояснює WSJ. По-перше, кліматичні зміни – через них зростає вартість вирощування худоби. Як наслідок – власники не поспішають навіть просто заміщати тварин, а про збільшення стада мова не йде. До того ж, зростання цін на яловичину спричинило зменшення обсягів, які купують споживачі – вони замінюють її свининою та куркою. Якщо все ж таки купують яловичину, вибирають дешевші шматки. Також на ситуацію в галузі вплинула пандемія, коли співробітники компаній-боєн хворіли на ковід.  Хоча ситуація і поліпшилась, через інфляцію піднялися ціни на пальне, корми та обладнання. Очевидно, що так буде не завжди, але процес дуже інерційний: для того, щоби виростити тварину до промислового стандарту потрібно 18 – 22 місяців. 

Риторичне питання – чи бувають «харошіє рускіє»? Але існують порядні діячі мистецтв, яких світ приймає як російських. Правда, є питання – чому? Так, один з провідних світових хореографів Алєксєй Ратманскій, керівник Американського театру балету (АВТ), який карʼєру танцівника зробив саме в Києві, показав приклад правильної взаємодії з агресором. 24 лютого 2022 р. він припинив будь-яке співробітництво з Большим театром, з яким АВТ мав спільні проєкти. У 2023 р. він поставив «Жизель», класику романтичного балету, для Українського обʼєднаного балету у Центрі Кеннеді (найпрестижніший майданчик Вашингтону). Вистава, у якій брали участь провідні українські танцівники, що працюють в Україні, отримала позитивні рецензії, йдеться у статті WSJ.