«Кар’єра без драм і травм» - вийшла у світ книга викладачки МІМ Анни Мазур
10 листопада 2021
Без to do list’а і простих рецептів, але з реальними історіями-підказками, заснованими на сучасних реаліях. Так характеризує власну книгу Анна Мазур, засновниця та виконавча директорка кар'єрного порталу Happy Monday, викладачка Бізнес-школи МІМ. Над текстом вона працювала разом з редакторкою порталу Настею Пасенко, яка власне і подала ідею книги.
- Це про бажання показати шляхи того, як будувати кар’єру щасливо. Нам з Настею захотілося поділитися принципами, як це робити і у якості прикладів розказати історії, як люди будують кар’єру. В книжці багато класифікацій сучасних можливостей: якою може бути кар’єра за типом розвитку і принципом її побудови, як це поняття змінюється в ХХІ столітті, чому якісь поради і приклади, що були в наших батьків, сьогодні вже не дуже релевантні. Також тут є багато інструментів, як розвивати особистий бренд і будувати план свого кар’єрного шляху, - розповіла Анна Мазур.
До практичних порад автори книги додали вісім різних історій про те, як можна будувати кар’єру – хтось працював понад 30 років в одній компанії і дуже щасливий, а хтось раз на півроку змінював роботу чи винаходив свої власні посади, і це теж нормально, стверджують автори. А головна ідея – донести, що який би шлях не обрала кожна конкретна людина, пройти його можна по-різному, головне, щоб на ньому було комфортно і за власними правилами.
Анна Мазур каже, що й шлях книжки до читача є ніби ілюстрацією до того, про що в ній написано:
- Ідея виникла в 2019 році, коли ми проводили свою конференцію щодо розвитку кар’єри. А потім ми побачили, що інше видавництво готувало схожу книжку, яка, треба сказати, досі не вийшла. Тому ми спочатку поставили на паузу свій проєкт, потім подумали - а чого б ні, хай буде дві українські книжки про те, як будувати кар’єру. І так сталося, що наша уже вийшла, а інша ще в передзамовленні. Не слід відкладати те, що ти хочеш зробити. Адже ми почали писати десь з літа 2020 року, а зараз книга вже вийшла друком.
Видання не ставить собі на меті перебити те, про що говорять експерти у світових бестселерах, однак тут є зріз українських рольових моделей і тим вона цінна для читача. Оскільки кон’юнктура американського і вітчизняного ринку праці суттєво різниться, а отже не всі рекомендації від іноземців життєздатні в таких умовах. Тим і важливі приклади, наведені авторами, що ними можна послуговуватися, і майже без адаптації перекласти на власне життя.