Гаррі Джейкобс: «Я би інвестував зараз свій капітал у розвиток України»
4 жовтня у МІМ-Київ відбулася наповнена глибокими сенсами і мудрістю зустріч з Гаррі Джейкобсом – американським письменником, дослідником і консультантом в області управління бізнесом, економічного і соціального розвитку, освіти та глобального управління.
06 жовтня 2016Привітала гостя із візитом до МІМу президент Бізнес-школи Ірина Тихомирова: «Представляючи містера Джейкобса можна говорити, що це письменник, дослідник, виконавчий директор Всесвітньої академії мистецтва та науки, голова ради Консорціуму світових університетів, але те, що він є членом Римського клубу, заслуговує найбільшої уваги. 100 вчених-членів Клубу, які не представляють жоден уряд, роблять прорив у вивченні проблем сучасності. Тож ми говоримо про те, що це 1 із 100 найбільших інтелектуалів світу. І те, що містер Джейкобс ділиться з нами своїм досвідом, велика честь. Впевнена, що сьогоднішня плідна і цікава розмова створить підґрунтя для подальших роздумів і дискусій».
Ще в час, коли Apple лише починала свою історію, Гаррі Джейкобс пророкував їй успішне майбутнє. Така success story не єдина, є багато інших світових компаній, які змогли досягнути вершин успіху і досі залишаються лідерами. Саме такі приклади можуть чомусь вчити, а саме розумінню процесу досягнення. Протягом 40 років плідної роботи, він намагався дослідити, що ж спільного стоїть за цим успіхом у всіх відомих компаній. Тож розкриваючи головну тему зустрічі «Психологія досягнень», спікер розглянув кожну складову процесу генерування досягнень:
- Людська енергія. «Для того, щоб з’явилася енергія, у нас має виникнути свідоме бажання робити цей певний процес, зрозуміти для чого це нам. Щоб подвоїти свою ефективність (прибутки) ви маєте бути вмотивованими. Чим більше ви задоволені, тим більше енергії вам залишається, щоби чогось досягти. Те, чого ми досягаємо прямо пропорційно нашій затраченій енергії».
- Лідер перетворює енергію в силу. «Одної лише енергії недостатньо для того, щоб досягнути чогось. У фізиці, коли енергію скеровують, вона перетворюється в силу. Отже, щоб перетворити енергію в силу потрібен чіткий напрямок, який задає лідер. Тут і з’являється те, що ми називаємо організацією. Потенціал покращення організації – безкінечний. Організація може розвиватися і рости доти, доки може використовувати ту енергію, яка є».
- Цінності. «Цінності встановлюють стандарти щодо того, як організація буде керувати енергією. Звідки я знав, що Аррle стане наймогутнішою компанією в світі? Справа не в їхній продукції – компанія і Стів Джобс розуміли цінності і потреби того покоління. Реклама Macintosh1984 року стала найуспішнішою рекламою того часу. Після її виходу стало зрозуміло: технології не для того, щоб замінити людей, маргіналізувати, а щоб допомогти, полегшити їм життя. Тоді Джобс приніс в суспільство поняття цінності, яке люди ще самі не усвідомлювали. Суть лідерства – знайти набір цінностей, які люди будуть розуміти і сприймати як свої власні. Не інституції змушують владу працювати, а цінності».
Наприкінці зустрічі Гаррі Джейкобс розповів про своє бачення українського майбутнього: «Україна – досить молода країна, їй лише 25. Є безліч країн, які набагато «старші» від неї, але тільки нещодавно змогли досягнути розумного управління. Що б ви не робили, потрібен час. Творення країни – не швидкий процес. Якби я зараз мав великий капітал, я інвестував його саме в цю країну. У вас є культура, хороші люди, і можливість вчитися на прикладі інших, а головне енергія. Так, я вірю, що в цієї країни величезний людський потенціал. Використайте цю енергію, щоб створити не радянську, європейську чи американську модель країни, а Вашу. Ви можете стати взірцем. Не можу спрогнозувати, скільки часу знадобиться, щоб знайти формулу побудови, правильних лідерів, але точно знаю, що це буде».