Будь готовий! до захисту онлайн
Вперше випускники програми MBA Бізнес-школи МІМ захистили дипломи онлайн.
18 березня 2020Вперше випускники програми MBA Бізнес-школи МІМ захистили дипломи онлайн.
Як це, коли не бачиш очей людей, перед якими виступаєш, тому що треба дивитись в вічко камери і не відчувати шкірою, як на тебе реагують слухачі, розповіла випускниця Оксана Радковська. А доцент МІМ, к.е.н., магістр психології Олександр Сударкін дав кілька порад, як зробити онлайн-виступ яскравим та цікавим.
Оксана Радковська, керівниця служби з розвитку безрецептурної групи препаратів фармацевтичної корпорації "Артеріум", слухач програми MBA-2020.
З одного боку, було не просто. Я звикла виступати перед аудиторією. Бачити людей, їхні очі, жести, буквально відчувати їх реакцію. Онлайн такої емпатії у мене немає. З іншого, я користувалася своїм комп'ютером, не було ніяких сюрпризів, на кшталт битих шрифтів, сама перемикала слайди в зручному мені темпі. Була зосереджена на собі і максимально сконцентрована.
А можливо, комусь навпаки складно виступати перед аудиторією. Тоді онлайн-захист взагалі дуже комфортний варіант.
Але все ж, коли захист дипломних робіт проходить в самій Бізнес-школі, це сприймається, як більш яскрава і значуща подія. Але мова саме про диплом. Взагалі ж онлайн-формат досить комфортний. Коли карантин закінчиться, то можна залишити його для захисту проміжних проектів.
Порада тим, хто захищатиметься онлайн
Заздалегідь і вдумливо подбаєте про приміщенні. Моя компанія перейшла на віддалену роботу і я захищалася прямо з дому. Обстановка була домашньою і демократичною. Але все ж, мені було б комфортніше, якби це відбувалося в якомусь ізольованому приміщенні в офісі.
Як ефективно підготуватися до онлайн-захисту
Олександр Сударкін, доцент кафедри менеджменту та економіки Бізнес-школи МІМ, директор програм pre-МВА "Менеджмент і Лідерство", к.е.н., магістр психології
Зробіть тестовий прогін
Попросіть когось з іншої сторони за півгодини перевірити зв'язок, звук, зображення і попросіть когось подивитись і сказати, як ви виглядаєте на екрані.
Розберіться зі світлом
Це найскладніше для людей, незвичних до роботи з камерою. Світло повинно бути спрямованим не ззаду на екран, тому що так воно засвічує камеру. А світити вам в обличчя. Як варіант, можна сісти обличчям до вікна.
Дивіться в камеру, а не на екран
Щоб не складалося враження, що ви розмовляєте самі з собою або з кимось невидимим, намагайтеся дивитися хоч іноді прямо в око камери.
Оптимізуйте презентацію для проектора
Слайди на екрані можуть виглядати яскраво і красиво. А на проекторі, наприклад, жовтий на фіолетовому виглядає абсолютно нечитабельно. Тому зробіть темний шрифт і максимально світлий фон. Або залучіть професійного дизайнера.
Кожному слайду - свій номер
Слайди вашої презентації повинні бути пронумеровані. Так тим, хто знаходиться по інший бік екрану, буде простіше орієнтуватися у вашій презентації і переходити на потрібний слайд.
Продумайте таймінг
Ставте таймер і дивіться на нього. Буває, що хочеться багато всього розповісти. Сплануйте час і визначте, скільки хвилин у вас піде на кожну частину презентації. І намагайтеся відстежуйте реакцію аудиторії, навіть якщо ви читаєте поверх екрану з планшета.
Приберіть розшаркування
Дорогі колеги, я такий радий ... хочу висловити подяку ... мені дуже приємно - спасибі, розуміємо, що це дуже щиро, просто скажіть про це не бюрократичною мовою і однією фразою. Будь ласка.
Зробіть інфографіку інформативною
Інформація повинна бути подана просто і зрозуміло. Як мінімум, виділяйте головні моменти не тільки в тексті, але й на графіках.
Конкуруйте за увагу
У офлайні слухачам відключитися від вас заважає почуття такту і ваш погляд. Для людей, які слухають вас онлайн, ви таке ж джерело інформації, як і, наприклад, гаджет. А там може бути цікавіше. Тому говоріть коротко, простими фразами і по суті.