Юрій Самсонов
МВА 2012
Архітектор «за покликанням». Власник архітектурного бюро «Archmasters», засновник і власник мережі «Хлібна лавка від Волконського», 42 роки, одружений, виховує 3 синів: старший навчається в Міланському державному університеті, вивчає політичні науки. Молодші вчаться в київській школі. Володіє англійською, французькою, трохи італійською. Спроектував місто в Нігерії, про що на інтерв'ю не сказав ні слова. Після стажування з МІМ в США захопився Design-Thinking (див. примітки). «Я антименеджер», – так Самсонов пояснює свій успіх і результативність в ролі управлінця.
Про першу роботу
Після університету та аспірантури працював архітектором: завжди працював на себе. Спочатку це було, як я називаю, «архітектор на колінах». Друкуєш у друга в офісі креслення, привозиш клієнту і на колінах їх розгортаєш. Потім був перший офіс, боротьба за клієнта, робота над створенням впізнаваного бренду «Юрій Самсонов».
Про управління
Я антименеджер. З точки зору ефективного. Я ефективний, тому що дуже швидко рухаюся – це мій шлях.
Як об'єднати мистецтво і бізнес? Ніяк. Якщо немає таких геніальних менеджерів, як Юрій Самсонов (сміється).
Про навчання в МІМ
Одного разу я голився, і моє відображення сказало мені: «Ну ж бо, дорогий, досить бути просто архітектором. Піди-но і дізнайся, про що думають твої клієнти, як мислять бізнесмени». За рекомендацією клієнтів, які стали моїми друзями, вирішив вступити до МІМ, де і знаходжусь до сьогодні вже не в академічній програмі, а тому що приріс серцем.
Я часто отримував зауваження від наших викладачів в МІМ. Голов (С. Ф. Голов, професор МІМ. – прим. автора) мені одного разу сказав:
Самсонов, ви навіть не намагайтеся нічого рахувати. Просто живіть, як ви живете. Ви відчуттями можете визначити більше, ніж формулами.
Хто дійсно мене «пожалів» і похвалив – це Макс Абрамович (М. А. Гольцберг, професор МІМ. – прим. автора). Він з трепетом поставився до моїх проблем математичного характеру і багато підказав.
Про МІМ-спільноту
МІМ для мене – це клуб гідних людей з прагненнями. Людей, на яких я завжди можу розраховувати. Неважливо, що з тобою – якщо ти в цій тусовці, тобі завжди допоможуть.
І я хочу, щоб так і було.
Про постановку цілей
Аналізувати дуже довго ті ж проекти, бізнеси і стартапи потрібно до певних меж. Якщо після перших прорахунків починаєш додавати аналітику нюансів і так далі – забудь про це. Це означає, що ти не дуже цього хочеш.
Низький уклін бізнес-освіті: по завершенню навчання у МІМ у мене з'явилося розуміння цих граней.
Про натхнення
Музу чекають художники, поети: вони просто знаходяться в режимі stand-by, і коли ця муза приходить, вони стрибають на місці, біжать кудись, записують вдень, вночі –неважливо. Але щоб бути готовим до роботи завжди, необхідні техніки: ти повинен постійно бути їжаком, який розставив голки і готовий піймати це натхнення.
Якщо я отримую якесь замовлення або запит від клієнта, то режим генерування ідей вмикається автоматично.
Про талант
Талант полягає у відкритій свідомості і зв'язку з простором. Ідеї витають навколо, вони для всіх, а «відкрита кришка» у Світ дає можливість швидко зв'язуватися з цим простором варіантів. Я хороший ретранслятор, приймач: я вмію знаходити запит тут і відповідь там.
Про мотивацію
Дуже важливо стати перед дзеркалом і промовити вголос, щоб на власні вуха почути свою мету. Повністю, кожне слово до останнього. Всі знають свою мету в голові – не всі можуть її сформулювати і вимовити вголос.
Про цінності
Перше – реалізуватися, досягти гармонії з самим собою.
Друге – діти. Діти, тому що це той же ти, тільки маленький. Це моє послання егоїстам – спробуйте і побачите, як ви полюбите себе, тільки маленького. Це складно передати.
Про страхи
Не страшно тільки дурням. Але потім розумієш: якщо твоя ціль знаходиться за цим страхом, то ти просто йдеш крізь нього.
Поки ти будеш стояти на місці і думати, все пропаде.
Про некомфортних людей
Найважливіше – не спілкуватися з некомфортними тобі людьми. Взагалі ніколи. Навіть якщо здається, що це принесе гроші або якусь користь – ніколи не принесе. Тому що ця людина «зжере» тебе повністю.
Примітки
Design Thinking - інноваційний підхід до вирішення завдань в умовах невизначеності, який сьогодні вважається найбільш популярним і ефективним у всьому світі.